Tiktok Takipçi Satın Al

Ses İzolasyonu Malzemesi

Günümüz dünyası pek çok sorunlarla karşı karşıya. Artan nüfus, küresel ısınma, iklim değişiklikleri, fazlalaşan araç sayıları gibi pek çok sorunlar dünyamızı olumsuz etkilemektedir.

Sadece dünyamızı değil içinde bulunan tüm canlıları etkileyerek dünyadaki ekosistemi bozmaktadır. Fakat dünyada bir sorun var ki gizli tehlike olarak bilinir


Bu da gürültü kirliliğidir. Gürültü kirliliği günlük hayatımızı olumsuz etkileyen bir sorundur. Hatta ciddi sağlık sorunlarında habercisidir. Dışarıya adımımızı attığımız andan itibaren gürültü kirliliğine maruz kalıyoruz. Sadece dışarıda değil kapalı alanlarda da gürültü kirliliğini yaşıyoruz.

Ses kirliliğine çözüm olarak ses izolasyonu malzemesi vardır. Peki bu ses izolasyonu malzemesi nedir ? Hangi alanlarda kullanılır ? Hangi malzemeler kullanılır ? Bütün bu sorulara cevap bulalım.

Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses izolasyonu malzemesi ses geçiş kaybını engelleyen akustik malzemedir. Ses izolasyonu malzemesi tavan, duvar ve zeminlerde kullanılır. Kullanım alanları oldukça geniş olup farklı modellere sahiptir. Üstelik yanmazlık özelliğine sahip olup alev ilerlemesi yapmaz. İlgili testlerden ve deneylerden başarıyla geçip sertifikalara sahip olmuştur. Dekoratif yapıya da sahip olan ses izolasyonu malzemesi ortama güzel bir hava katmaktadır. Peki hangi alanlarda kullanılır göz atalım.

Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses izolasyonu malzemesi evlerde, ofislerde, toplantı ve konferans salonlarında, radyo ve müzik odalarında, jeneratör ve motor kabinleri gibi alanlarda kullanılır. Bu alanlarda kullanılan ses izolasyonu malzemesi son derece kaliteli olup yerli üretimdir.

Evlerimiz bizim yaşam alanımız. Hepimiz evimizde dinlenmek ve ailemizle keyifli bir şekilde sohbet etmek isteriz. Fakat ses izolasyonu olmadığı zaman bu pek mümkün olmuyor. Evlerde kullanılan ses izolasyonu malzemesi tavan, duvar ve zeminlerde kullanılır.

Tavan ve duvarlara ses geçirmeyen süngerler kullanılır. Bu akustik süngerler ses emilim konusunda oldukça başarılı bir üründür. Akustik süngerler çok çeşitli olup; yumurta, piramit, labirent, basotect, special, bariyerli, yapışkanlı, düz ve rulo modelleri mevcuttur. Zeminlere ise epdm ağır ses bariyeri ve akustik şilte kullanarak alt kattaki bulunan komşu/dükkan sesini kesmiş olursunuz. Böylece evimizde rahatça dinlenebilir ve ailemizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Ses İzolasyonu Malzemesi

Ofislerimiz en fazla zaman geçirdiğimiz alanlardır. Hepimiz çalışma alanımızı daha sessiz ve huzurlu bir ortam olmasını isteriz. Ofislerde ses izolasyonu olmadığı zaman personellerin kendi aralarında konuşması, telefon konuşmaları ve topuk sesleri gibi sesleri bizler ister istemez rahatsız edip ofis içi performansımızı düşürmektedir. Ofislerde ses izolasyonu malzemesi kullanılmak istenildiğinde tavan ve duvarlara akustik sünger uygulanırken zeminlere ise akustik şilte ya da epdm ses bariyeri kullanılır. Ayrıca hem dekoratiflik hem de ses izolasyonu yapılmak istenildiğinde tavanlara kanopi asma tavan, baffle akustik tavan, akustik yüzer tavan, linear tavan panel gibi akustik malzemeler kullanılır. Böylece ofisinizde rahatça verimli bir şekilde çalışabileceksiniz.

Jeneratör ve motor kabinlerinde yüksek ses çıktığı için çevredekiler ve orada çalışan insanlar ciddi bir şekilde rahatsız olmaktadır. Bu kabinlerde kullanılan ses izolasyonu malzemesi bariyerli süngerlerdir. iki sünger arasına ses bariyeri lamine edilerek ortaya çıkan akustik bir üründür. Kabinlerin her alanına bariyerli sünger uygulandığı zaman istenmeyen sesleri içeride hapsedeceği için hem çalışanlar hem de çevredeki insanlar etkilenmeyecektir.

Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi

Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi Ses İzolasyonu Malzemesi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu