bayigram.com

Qualcomm ve Apple, Yeni iPhone Modelleri İçin Ekran Parmak İzi Okuyucusu Getirmeye Çalışıyor!

Android tabanlı akıllı telefon üreticilerinin çoğu, yeni ekran parmak izi tarayıcılarını çoktan uyguladı. Apple henüz iPhone modellerinde bunu uygulayamadı. Qualcomm ve Apple, iPhone için ekran parmak izi için kolları sıvadı.

Samsung, ultrasonik ekran parmak izi tarayıcı özelliğine sahip ilk cihazını daha yüksek hassasiyetle tanıtmıştı. Oysa Apple, iPhone modelleri için hala yeni nesil parmak izi sensörlerini kullanmış değil.


Endüstri zincirinin rapor ettiği Apple ve Qualcomm’un yeni iPhone’da ekran parmak izi sensörünü tanıtmak için kolları sıvadı. Galaxy S10’un ultrasonik sensörüne benzer teknoloji iPhone için çalışıyor olması bekleniyor. Her zaman olduğu gibi, Apple önümüzdeki iPhone için en iyi kalitede ekran parmak izi okuyucusunu getirmek için Qualcomm ile çalışıyor.

[sp-related style=”dark” id=”44818″]

Yeni iPhone modellerinde ekran parmak izi okuyucusu yer alabilir

Ultrasonik ekran sensörleri, ıslak ortamlarda bile daha hızlı, daha güvenli ve doğru çalışabiliyorlar. Optik sensörler ile karşılaştırıldığında, bunlar cihazın kilidini 250 milisaniyede açabilir ve %1 maksimum reddetme oranı taşır. Geleneksel sensörleri algılayan 300 mikronun aksine, Qualcomm’un ikinci nesil sensörleri 800 mikrona kadar verimli bir şekilde çalışabilir.

Qualcomm ve Apple, Yeni iPhone Modelleri İçin Ekran Parmak İzi Okuyucusu Getirmeye Çalışıyor!

Bu gelişmelere rağmen kullanıcının, cihazın basılmış bir 3B parmak izi modelini kullanarak cihazın kilidini açmaya çalıştığı birçok durumda başarısız oldu. Şu an itibariyle kimliği doğrulanmamış kilit açma yöntemlerine karşı savunmasızdır.

Apple’ın yeni iPhone’da uygulamadan önce Qualcomm ikinci nesil parmak izi sensöründeki bu kusurların üstesinden gelmesi gerekiyor. Her şey normale döndüğü zaman yeni iPhone modellerinde ekran parmak izi okuyucuları yer alması beklenmekte. Ayrıca daha iyi görüntüleme deneyimi için artan talep, daha ince çerçevelere ve ekran parmak izi sensörlerine yol açıyor. IHS Markit araştırma raporuna göre, ekran içi parmak izi akıllı telefon pazarı bu yıl içinde 100 milyona ulaşacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu