TeknoDiot
     
     
     

QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

QR kodları artık internet üzerinde bu özellik kullanılmakta. Peki siz kendiniz bu QR kodunu nasıl oluşturabilirsiniz? İşte bu sorunun cevabını sizlere verdik.

Yapılan bu QR kodlar akıllı telefonların kamerasıyla ile de çalışmakta. Son zamanlarda oldukça fazla kullanılan QR kodların nasıl oluşturulduğunu her zaman merak eden kişiler mevcuttur. Peki bu QR kod nasıl yapılır hemen geçelim.

QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öncelikle QR kod ile yönlendirmek istediğimiz sayfayı açıyoruz. Daha sonra sitenin linkini kopyalıyoruz.

QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

 

 

 

 

 

 

Şimdi de “goqr.me” gibi bir QR kod oluşturma sitesini açıyoruz ve kopyaladığımız sitenin linkini “Type” kısmından görselde işaretli olan yeri (dünya görseli) seçtikten sonra, 2.kısımda yer alan (2.Contents) bölümünden kopyalanan web siteyi yapıştırıyoruz.

QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

 

 

 

 

 

Daha sonra ise yan tarafta Download veya Enbed kısmından istediğinizi seçerek QR kod oluşturma işlemini sonlandırabilirsiniz. QR kodunuz oluşturulmuştur.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Sistem Tavsiyeleri – Ekim 2019

Adil Anıl Öktem

Oppo Reno2 Serisi 16 Ekim’de İngiltere’ye Geliyor!

Yusuf Karcılar

CİMER ve BİMER Şikayet Başvuruları Nasıl Yapılır?

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.