QR Kodu Nasıl Oluşturulur? - TeknoDiot.com

QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

Abone Ol 

QR kodları artık internet üzerinde bu özellik kullanılmakta. Peki siz kendiniz bu QR kodunu nasıl oluşturabilirsiniz? İşte bu sorunun cevabını sizlere verdik.

Yapılan bu QR kodlar akıllı telefonların kamerasıyla ile de çalışmakta. Son zamanlarda oldukça fazla kullanılan QR kodların nasıl oluşturulduğunu her zaman merak eden kişiler mevcuttur. Peki bu QR kod nasıl yapılır hemen geçelim.

QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öncelikle QR kod ile yönlendirmek istediğimiz sayfayı açıyoruz. Daha sonra sitenin linkini kopyalıyoruz.

QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

 

 

 

 

 

 

Şimdi de “goqr.me” gibi bir QR kod oluşturma sitesini açıyoruz ve kopyaladığımız sitenin linkini “Type” kısmından görselde işaretli olan yeri (dünya görseli) seçtikten sonra, 2.kısımda yer alan (2.Contents) bölümünden kopyalanan web siteyi yapıştırıyoruz.

QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

 

 

 

 

 

Daha sonra ise yan tarafta Download veya Enbed kısmından istediğinizi seçerek QR kod oluşturma işlemini sonlandırabilirsiniz. QR kodunuz oluşturulmuştur.

Göz atın:   Motorola,13 Kasım’daki Katlanabilir RAZR 2019’un Tanıtımını Yaptı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Başa dön tuşu