PUBG, Oyun Sektöründe Tarihe Yazılmak İstiyor

2017 yılını geride bıraktık ve 2017’nin en popüler oyunu olmayı başaran PUBG, oyun sektöründe adını dağlara yazdırmak mı istiyor?

Uzun ismiyle anacak olursak PlayerUnknown’s Battlegrounds ancak neredeyse tüm oyun severler ona PUBG demekte uygun görüyor. PUBG ne oldu da bu kadar oynanan bir oyun oldu bilemeyiz. Ancak H1Z1 yapılı bir oyun ve üstüne fazlasıyla bir şeyler katan PUBG, Steam’de en çok satanlar listesinde 1 numarada.

Valve‘nin en çok satan oyunu olan CS:GO‘yu dahi geçen bir oyundan söz ediyoruz. Çıkışından kısa bir zaman sonra popüler olan PUBG’nin dünyada 27 milyona yakın bir oyuncu kitlesi mevcut. En son v1.0 güncellemesi alarak bazı sorunları gideren BlueHole birde yeni çöl haritasını ekledi oyuna. O harita PUBG oyuncuları tarafından daha da sevildi.

Overwatch Turnuvasında 30.000 TL’lik Ödül (GIST 2018)

PUBG, Oyun Sektöründe Tarihe Yazılmak İstiyor

BlueHole, PUBG’nin bu başarısını ilerletmek istiyor. PUBG, 2018 yılında da işin ucunu bırakacak gibi görünmüyor. PUBG’nin yapımcısı BlueHole şirketi PC platformunda yetinmeyen ve PUBG’yi birde Microsoft’un popüler konsolu Xbox One için çıkan PUBG birde PlayStation4 versiyonu da yolda diyebiliriz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ın tarihe damga vurması isteniyor. CEO Chang Han Kim nihai amacıysa şöyle açıklıyor: “PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ın tüm sınırları aşarak, oyun bazlı bir kültürün ön ayağı olmasını istiyoruz.” Anlaşılan PUBG ekibi pes etmiyor ve daha da ve daha da iyisini elde etmek için çabalıyor. Dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer alacak.

Göz atın:   Ali Koç: Dünya Kulüplerinin Yer Alacağı eSpor Ligi Kurulmak Üzere
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu