TeknoDiot
   
   

PlayStation 4’ün Toplam Satış Rakamı Açıklandı

PlayStation 4'ün Toplam Satış Rakamı Açıklandı

Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation 4’ün son toplam satış rakamları açıklandı. Sony, her geçen gün hedeflerine bir tık daha yakınlaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene PS4’e dair çıkarılan yazılım ve oyunların satış miktarı 50.6 milyon’dan 52 milyona çıkmıştı.

PlayStation Plus aboneliklerinde de oldukça kuvvetli şekilde yükseldi. Sony tarafından açıklanan rakamlar ise şöyle; 31 Mart itibari ile 2017 değerlerine oranla 26,4 milyon kullanıcıdan 34.2 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. PlayStation 4’üm toplam satış rakamı ise 80 milyona ulaştı.

PlayStation 4'ün Toplam Satış Rakamı Açıklandı

[ilgiliicerik icerik_id=”16645″]

2013 yılında çıkışını gerçekleştiren PS4‘ün 5 yıldır piyasada olan bir cihaz olduğu düşünülürse, bu satış rakamları oldukça başarılı olduklarını gösteriyor diyebiliriz. Konsol satışlarında en etkili olan konular arasında özel oyunlarında bir etkisi mevcut tabii ki. Bildiğiniz gibi God of War, serinin en çok satan oyunu konumuna yerleşmiş durumda.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.