Tiktok Takipçi Satın Al

Oppo’dan Yan Taraftan Kameralı Telefon Patenti

Çinli telefon üreticisi Oppo’dan çok farklı bir telefon patenti daha geldi. Oppo’nun yan taraftan popup kameralı telefonu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Birkaç gün önce, bir Vivo patentini oldukça benzersiz bir akıllı telefon tasarımı gördük. Oldukça alışılmadık bir yönde dört ön kamerayı içeriyordu.


Rakibinin arkasında kalmak istemeyen Oppo şimdi daha farklı bir kamera stilinin patentini aldı. Motorlu kamera modülü, üstte değil telefonun sağ tarafında bulunur.

Birincil kamera modülleri, LED flaşla birlikte açılır mekanizmanın hemen altındadır. Birincil kamera büyük olasılıkla modüldeki yazıya bağlı olarak ikiden fazla sensörden oluşmaz.

Oppo'dan Yan Taraftan Kameralı Telefon Patenti

Şimdi merak etmelisiniz, böyle bir kamera yönelimi hangi amaca hizmet ediyor? Tahminen bu tür kamera gerçek anlamda pek pratik olmadığı kesin. Ancak Oppo’nun illa ki bir bildiği var gibi duruyor.

Bu yüzden bir nedenleri olması gerektiği düşüncesindeyiz. Belki de bu, şimdi tek bir birim olarak yapılabilen kamera modülünün üretim sürecini basitleştirmek içindir.

Pratik olarak, yana monte edilmiş bir selfie kamera çok az mantıklı. Evet, Manzara modunda selfie çekmeye yardımcı olacak, ancak birisinin gerçekten istediği bir özellik mi? Belki de bu sadece Oppo‘nun akıllı telefon tasarımı deneylerinin zarfını zorlamanın yolu. Şu anda çok fazla şey göremiyoruz ve BBK’nın şeyleri deneyecek kadar cesur olduğuna sevindikçe, işler daha pratik tarafta olsaydı bunu takdir ederiz.

Oppo'dan Yan Taraftan Kameralı Telefon Patenti

Garip kamera yerleşimi dışında, cihazla ilgili her şey oldukça normal görünüyor. Altta bir kulaklık girişi ve hoparlörlerle birlikte bir USB C Tipi bağlantı noktası vardır. Sadece patent listesine bakıldığında, cihaz hakkında daha fazla şey söylemek zor. Bu cihaz günün ışığını bile görmeyebilir. Patent başvuruları, meyveleri görebilecek veya görmeyecek projeler için sadece geliştirmek için zaman gereklidir. Son olarak Oppo telefonlarıyla ilgili haberleri güncel şekilde takip etmek için akıllı telefon haberleri kategorisini takip edebilirsiniz.

Oppo'dan Yan Taraftan Kameralı Telefon Patenti

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu