Tiktok Takipçi Satın Al

Öğrenciler için Ücretsiz Office 365 Nasıl Alınır?

Microsoft okullar ve öğrenciler için ücretsiz Office Programları sağlıyor! Okul E-postanızı Hazırlayın! Peki nasıl alınır?

Günümüz koşullarında her çalışan ve öğrencinin bilmesi gereken belli başlı bilgisayar programlarından olan Microsoft Office Word, Excel, Powerpoint üçlüsü okullar ve öğrenciler için ücretsiz bir şekilde Microsoft’un sitesinden temin edilebiliyor.


Microsoft’un bizlere temin ettiği Office versiyonu sayesinde dokümanlarınızı bulut platformuna taşımanızı sağlıyor. Bu şekilde dosyalarımızı ister mobilden ister tabletten ister bilgisayarımızdan erişebiliyoruz. Her yerde işlerimize, ödevlerimize kaldığımız yerden devam edebiliyoruz. Aklınıza hemen nasıl alabilirim sorusu geldiğini görüyor gibiyim, gelin rehberimize başlayalım o halde.

Öncelikle koşullara uygun kurumlardaki öğrenciler ve eğitmenler (Microsoft ile anlaşmalı okullar. Birçok üniversitenin Microsoft ile bu konuda anlaşması mevcut.) Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve şimdi Microsoft Teams’i ve diğer sınıf araçlarını da içeren Office 365’e kayıt olabileceğini belirtelim. Geçerli bir okul e-posta adresinizi kullanarak hemen Office 365’i kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Office 365 Nasıl Alınır?

  1. İlk adım olarak kaydolmak için Microsoft’un sitesine bağlantıyı kullanarak giriş yapıyoruz.
  2. Görselde de gördüğünüz alana okulunuzdan aldığınız e-posta adresinizi giriş yapın.Öğrenciler için Ücretsiz Office 365 Nasıl Alınır?
  3. Sonraki ekranda karşınıza çıkan iki seçenekten “Öğrenciyim” seçeneğini seçiyoruz.
  4. Çıkan sayfada bilgilerinizi istiyor, bunları güzelce doldurduktan sonra hemen okul sisteminizden okul e-postanıza girmeniz gerekiyor.
  5. Okul e-postanıza gelen doğrulama kodunu sayfaya girdikten sonra artık Office 365 kullanabilirsiniz.
  6. Giriş yaptığınız portalda çevrim içi şekilde Office programlarını kullanabilirsiniz. Fakat size önerim Office uygulamasını yükleyin butonuna tıklayarak programları masaüstünüze kurarak daha rahat, hızlı ve stabil şekilde kullanım sağlayabiliyorsunuz. Masaüstü programları 5 farklı bilgisayara kurabilirsiniz. (Okuldan okula değişiyor olabilir.)
    Öğrenciler için Ücretsiz Office 365 Nasıl Alınır?
  7. Office 365 mobil uygulamalarına ise mobil cihazınızın işletim sistemine ait uygulama mağazasından (Google Play, App Store vb.) okul e-posta adreslerinizle giriş yaparak erişim sağlayabilirsiniz. Bu bağlantıyı kullanarak mobil uygulamalara erişebilirsiniz.
  8. Bu imkanların yanı sıra Microsoft Office 365 bünyesinde bulunan OneDrive uygulaması ile bulut platformunda Microsoft öğrencilere 1 TB kapasiteli depolama alanı da hediye ediyor. Gayet büyük bir alan öğrenciler olarak iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu