Tiktok Takipçi Satın Al

NVIDIA RTX 3080 Olduğu İddia Edilen Ekran Kartı Görselleri Sızdırıldı!

NVIDIA’nın RTX teknolojisini içerisinde barındıracak yeni amiral gemisi NVIDIA RTX 3080 görselleri ortaya çıktı.

NVIDIA RTX 3080 ekran kartı ailesi için çalışmalar son hızla devam ediyor. Bugün ise yeni ekran kartı NVIDIA RTX 3080’e ait olduğu iddia edilen ekran kartı görselleri ortaya çıktı.


GeForce RTX 3080, PC oyuncuları için yeni nesil grafik mükemmelliğini başlatacak. Firmanın Ampere mimarisini kullanan en yeni grafik kartlarının bu yıl gelmesi bekleniyor ve zaten güçlü RTX 20 serisine bazı önemli yükseltmeleri beraberinde getirmişti.

RTX 3080, potansiyel olarak daha şık ve daha enerji tasarruflu tasarımlar içinde daha iyi oyun performansı sunmak için şekilleniyor. AMD’nin son yıllarda işleri hızlandırmasıyla firmanın yeni ekran kartıyla büyük başarı yaratması yönünde baskı var.

Karşınızda GeForce RTX 3080 Founders Edition

NVIDIA RTX 3080 Olduğu İddia Edilen Ekran Kartı Görselleri Sızdırıldı!
Görsel: Chiphell

Mevcut küresel pandemi krizi, NVIDIA RTX 3080’in muhtemelen önceki kartlardan çok daha farklı bir şekilde piyasaya sürüleceği anlamına geliyor. Ancak tüm işaretler yeni GPU’nun lansman için hazırlandığını gösteriyor. Bu sızan görseller ile birlikte bu durumu onaylar nitelikte. Sızan görseller belki prototip olabilir ancak yayınlanan görselde ki tasarıma benzer bir çizgilere sahip olacak gibi.

Sızan görsellere baktığımız zaman ise RTX 3080 yazısının bulunduğu bölüm ön tarafta yer alıyor. Ön ve arka ksımlarda birer fan olması dikkat çekiyor.

Hemen ardından alüminyum bloğun bulunduğu kısımda kart ve diğer devre bileşenlerinin bulunduğu bölüm ve bu bölümde ise ekran kartına direkt olarak soğutma katkısında bulunan bir fan daha bulunmakta. Bununla birlikte yola çıktığımızda ise NVIDIA bu sefer bambaşka bir tasarım dili denemiş.

NVIDIA RTX 3080 Olduğu İddia Edilen Ekran Kartı Görselleri Sızdırıldı!
Görsel: Chiphell

RTX 3080’in potansiyel çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve daha fazlası dahil olmak üzere yeni nesil oyun bilgisayarlarına güç sağlayacak bazı bilgiler ise şöyle; RTX 3080 Ağustos 2020’de en kısa sürede Eylül ayının ardından piyasada yer alabilir.

Nvidia CEO’su Jensen Huang, 7nm Amper mikro mimarisinin tüm yeni nesil grafik kartları için kullanılacağını zaten söyledi. Bu muhtemelen bir sonraki GeForce kartlarının Amper tabanlı olacağı ve Q3 2020 yayın teorisinin su tuttuğu anlamına geliyor.

Tarihsel fiyatlandırmaya dayanarak GeForce RTX 3080 veya kardeşlerinin ucuz olmasını beklemiyoruz. RTX 2080 Super şu anda 699 dolarlık bir MSRP taşıyor, 2080 Ti ise yaklaşık 1.199 dolar. Firmanın mevcut kartı RTX 2060 299 dolardan başlar, RTX 2070 600 dolarlık fiyata sahip. Bununla birlikte, biraz kabataslak bir söylenti, RTX 30 serisi kartların öncekilerden daha uygun fiyatlı olabileceğini gösteriyor.

Steam Fiyatı 24 TL Olan Oyun Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

NVIDIA RTX 3080 Olduğu İddia Edilen Ekran Kartı Görselleri Sızdırıldı! NVIDIA RTX 3080 Olduğu İddia Edilen Ekran Kartı Görselleri Sızdırıldı! NVIDIA RTX 3080 Olduğu İddia Edilen Ekran Kartı Görselleri Sızdırıldı!

NVIDIA RTX 3080 Olduğu İddia Edilen Ekran Kartı Görselleri Sızdırıldı!

NVIDIA RTX 3080 Olduğu İddia Edilen Ekran Kartı Görselleri Sızdırıldı!

NVIDIA RTX 3080 Olduğu İddia Edilen Ekran Kartı Görselleri Sızdırıldı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

3 Yorum

  1. Tasarım mükemmel olmuş tasarımı kadar fiyatı da mükemmeldir ?
    Çok güzel haberler yapıyorsunuz siz olmasınız göremeyecektik belkide başarılarınızın devamını diliyorum

  2. İnşallah Gpu işlemcisi fan altındadır yoksa bu tasarımın soğutmadı hayal kırıklığı olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu