Tiktok Takipçi Satın Al

Neden Sosyal CRM (Sosyal Medya Müşteri İlişkileri)? Faydaları Nelerdir?

Sosyal CRM ile firmalar, tüketicilerin talep ve de şikayetlerini belirleyerek bu analizler ve sonuçlar doğrultusunda şirket planlamasının yapılmasını sağlamaktadır.


Olası bir memnuniyetsizlik öz konusu olduysa bu şikayetler doğrultusunda da tüketici ile direkt iletişime geçilerek çözüme kavuşturulması sağlanıyor.

Tüketiciler, herhangi bir ürünü ya da hizmeti satın almadan önce interneti araştırma yapmak için de kullanıyor. Örneğin, forum siteleri ya da şikayet siteleri üzerinden firma ya da ürünler, hizmetler ile ilgili araştırmalar yapılarak diğer kullanıcıların görüşlerini ve yorumlarını incelemektedir. Yani temelde markaların sosyal medya hizmetleri sağlaması doğal bir beklenti haline gelmiştir. Bu sitelerde müşteri ilişkileri yönetimi üzerine çalışan firmalar, hedef kitlelerini anlama ve etkileme konusunda çok daha başarılı sonuçlar almaktadır.

Tüketiciler, sosyal medyada şirketten ziyade direkt olarak topluluğa paylaşımda bulunduğundan, müşteriler ile ilgili birçok bilgiye ulaşılması yönünde açıkça bilgi kaynağı oluyor. Kalite araması, taramalar, anketler vb. yollardan elde edilen bilgilerden çok daha hızlı sonuç veriyor. Bu nedenlerle etkin sosyal medya hizmetleri sistemi oluşturmak, şirketin geleceğe taşınmasını sağlayacaktır. Elbette ki dijital başarı için doğru seçilmiş Sosyal CRM Uzmanı desteğinin de önemli olduğunu vurgulamak gerekir.

Neden Sosyal CRM (Sosyal Medya Müşteri İlişkileri)? Faydaları Nelerdir?

Sosyal CRM Neler Sağlar?

Sosyal CRM faydalarını kısaca özetlemek gerekecek olur ise, aşağıdaki gibidir:

  • Sosyal veriler sayesinde tüketici profili yükseltilir,
  • Duygu analizleri sunar,
  • Sosyal pazarlama içgüdüleri sağlar,
  • Sosyal müşteri hizmetleri ve desteği sunulur,
  • Satış teklifleri sunulur,
  • Potansiyel müşterilere ulaşılması sağlanır.

Sosyal medyanın firmalar açısından müşterilerine ulaşabilecekleri, etkin iletişim kurabilecekleri pek çok potansiyel barındırmaktadır. Bu sayede, aynı zamanda maliyetlerin azalması, verimliliğin artması da son derece kolay bir hale gelmiş olacaktır.

Müşterilerin Dikkatini Çekmede Başarılı Sosyal CRM

Sosyal CRM sayesinde müşteriye gösterilen özenin artması, marka bilinirliğinin artması, müşteri aramalarının özelleştirilmesi, potansiyel müşterilere ulaşılması gibi etkenler sunarak sosyal medyaya uyum sağlanmasını desteklenir. Bu etkenler bazında pek çok firma yatırım yapmaya daha meyilli bir hale gelmiştir.

Sosyal medyadan başarılı bir şekilde yararlanabilmek için Sosyal CRM Yazılımı kullanımı son derece önem verilmesi gereken bir konudur. Bir Sosyal CRM yazılımı içerisinde adres yönetimi, tüketici etkileşim yönetimi, fonksiyonellik, çok sayıda müşteri yönetimi imkanı, sektöre özel ya da mobil uyumluluk gibi nitelikleri bulundurmalıdır. Bu alanda ConvoPLUS sosyal CRM yazılımını kullanmak başarılı iletişim için avantajlar sağlayacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu