MPK İşlemci Nedir?

mpk işlemci nedir?

MPK işlemci bilgisayar kullanıcıları tarafından her zaman merak konusu olmuştur. AMD işlemci satın alırken çok rastladığımız bir terimdir.

MPK işlemci özellikle AMD işlemci modellerinde sık karşılaştığımız terimdir. MPK açılımı; Multiple Pack olarak adlandırılmakta. MPK işlemci nedir sorusunun cevabı ise şu şekilde açıklayabiliriz.

MPK İşlemci Nedir?

MPK işlemciler ile normal işlemciler arasında performans farkı kesinlikle yoktur. Sadece MPK işlemciler orjinal kutusuz halde satılmaktadır. MPK işlemcinin satış amacı aslında sadece kutu ve işlemci fan soğutucusu masrafının olmamasıdır. Ek olarak satış yapan firmanın da taşıma masrafı biraz daha uygun fiyata gelmesi için kullanılmaktadır.

Şunu da unutmamak lazım bazı firmalarda ise MPK işlemciler stok fan soğutucu ile de satıldığı zamanlar olabiliyor, emin olmak adına satıcı ile iletişime geçmenizi öneririz. Ülkemizde faaliyet gösteren Hepsiburada, incehesap, QP Bilgisayar ve itopya gibi sitelerde MPK işlemci modellerini görmemiz mümkündür. Bu içerikte MPK İşlemci nedir sorusunun cevabını vermiş olduk. Son olarak işlemci darboğazı nedir içeriğimize de göz atmanızı öneririz.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!