Microsoft, Windows Phone İçin Desteğini Sonlandırıyor - TeknoDiot.com

Microsoft, Mobil İşletim Sistemi İçin Desteğe Son Veriyor

Abone Ol 

Akıllı telefonunda Windows işletim sistemi maalesef tutunamadı. Microsoft, tüm Windows 10 Mobile ürünlerinin desteğini sonlandırıyor.

Yani yeni güvenlik güncellemeleri, güvenlik dışı düzeltmeler ve ücretsiz destek artık bundan sonra olmayacak.

Her şey bitmedi, ancak Windows Phone (Windows 10 Mobile) telefonları için Office uygulamaları 12 Ocak 2021 tarihine kadar desteklenmeye devam edecek. Bu, Word, Excel, PowerPoint ve OneNote’un güncelleştirmeleri ve güvenlik düzeltme eklerini almaya devam edeceği anlamına geliyor.

Microsoft, yine de bir Android veya iOS telefonuna geçmenizi ve Office uygulamalarını bu platformlar için kullanmanızı önermekte.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Microsoft, Mobil İşletim Sistemi İçin Desteğe Son Veriyor

Microsoft, Windows Phone İçin Desteğini Sonlandırıyor

Mobil işletim sistemi tarihinin bu bölümünü kapatmadan ve Windows 10 Mobile’ın Windows CE tabanlı adaşlığına katılmasına izin vermeden önce, kısa bir geriye bakalım.

Windows 10 Mobile, 2015 yılında sahneye çıktı ve Lumia 950, 950 XL ve 550‘ modellerini ilk olarak gördük. Ayrıca çok sayıda cihaza güncelleme olarak gönderildi. Bu sürüm resmen “Windows Phone” adını düşürdü ve kendisini Windows 10’un yalnızca ARM sürümü olarak sundu.

Microsoft birkaç yıl sonra Windows Phone 8.1’deki fişi çekti. Hızlı bir hatırlatma: Windows Phone 8.1 uygulama mağazası 16 Aralık’ta kapılarını kapatıyor.

Windows 10 Mobile uygulama mağazasının bir süre daha yaşayacağı anlaşılıyor (başka bir şey yoksa, uygulama güncellemeleri sunmak gerekiyor). Ancak, Microsoft Office uygulamaları için desteği sona erdikten sonra da bunun kapanması ihtimali de var.

Göz atın:   Dikkat: Google Play Store'dan 38 Zararlı Uygulama Kaldırıldı

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu