Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Surface Duo’da ARM64 Tabanlı Windows 11 Çalıştırıldı!

Bu ayın başlarında, Microsoft’un nihayet Android 11 işletim sistemi güncellemesini çift ekranlı akıllı telefonu Surface Duo’ya getirdiğini bildirmiştik. Ancak resmi yapı, genel mobil pazarın gerisinde gibi görünse de, resmi olmayan bir yapı PC pazarıyla güncellenmiş gibi görünüyor.

Bir ITHome raporuna göre, ana LumiaWoA projesinin geliştiricisi Gustave Monce, ARM64 sistemine dayalı olarak Windows 11 üzerinde çalışan bir Surface Duo’nun görüntülerini paylaştı.


Daha önce Gustave, Windows 10 işletim sistemini Amerikan teknoloji devi Lumia 950XL’e de taşımıştı. Benzer şekilde, Windows 11 ARM’yi çift ekranlı akıllı telefona da taşımayı başarmıştı.

Microsoft Surface Duo'da ARM64 Tabanlı Windows 11 Çalıştırıldı!

Şimdi, proje Windows 11 ARM64 sisteminde çalıştığı için daha fazla ilerleme kaydetti gibi görünüyor. Farkında olmayanlar için Microsoft, Windows 10 mobil desteğini resmi olarak sonlandırdı, bu nedenle WoA geliştiricilerinin çabaları, eski Lumia modellerinin güncellemeleri almasına ve hatta tüm işletim sistemlerini yenilemesine yardımcı oldu. Bu geliştiriciler, son yıllarda resmi olmayan Windows on ARM projesi üzerinde çalışan bağımsız bir gruptur.

Proje başlangıçta Windows 10’a odaklandı, ancak Windows 11’in piyasaya sürülmesiyle artık daha yeni işletim sistemi üzerinde de çalışıyorlar.

Gustave, Windows 11 çalıştıran Surface Duo’nun resimlerini bile paylaştı. Dolayısıyla projenin yakında diğer cihazları da içerecek şekilde büyüyeceğini varsaymak güvenli.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu