Microsoft, Sağlık Hizmetlerinde Yapay Zekayı 40 Milyon Dolarlık Bir Programla Destekliyor!

Microsoft’un derinleşen sağlık teknolojisi stratejisi artık yapay zekaya önemli bir bağlılık içeriyor. Şirket, araştırmacıların ve kilit kuruluşların gezegendeki insanlar için yaşam kalitesini iyileştirmelerine yardımcı olacak 40 milyon dolarlık bir AI için Sağlık programı başlatıyor.

Beş yıllık girişim, yapay zekayı, beklediğiniz gibi teşhis, önleme ve tedaviyi iyileştirmek için kullanacak ancak aynı zamanda küresel ölçekli sağlık bilgileri için ve genellikle pahalı veya zor olduğu alanlarda sağlık hizmetlerine erişimi iyileştirmek için kullanılacaktır.


Para, ortaklara AI ve bulut araçlarına, Microsoft veri bilimcilerine ve seç nakit hibelere erişim sağlayan, kâr amacı gütmeyen kuruluşların, araştırmacıların, endüstri profesyonellerinin ve hükümetlerin bir karışımına doğru gidecek. Mevcut projeler, Ani Bebek Ölüm Sendromu anlayışını geliştirmeyi, cüzzamla mücadele çabalarını artırmayı, önlenebilir körlüğü sınırlamak için araçları iyileştirmeyi ve kanser bilgilerine erişimi genişletmeyi amaçlamaktadır. Microsoft ayrıca anne ölümleri, tüberküloz ve çocukluk kanseri gibi alanlarda gelişmeleri hızlandırmak için BRAC, PATH ve St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi ile işbirliğini artırmaktadır.

Şirketin belirttiği gibi, bu çalışmaların bazıları hayati olabilir. Sağlık çalışanları sıklıkla uğraşmaları gereken çok sayıda hasta tarafından bunalmaktadır ancak yapay zeka nadiren yardım etmek için oradadır. Microsoft, AI uzmanlarının sadece yüzde üçünün sağlık kuruluşlarında çalıştığını söyledi. Tüm dünyada sağlık sorunları ölçeği göz önüne alındığında 40 milyon dolar büyük miktarda fon olmasa da, yine de doktorların daha fazla hastayı tedavi etmesine ve bakım kalitesini yükseltmesine yardımcı olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu