Tiktok Takipçi Satın Al

Mac’inize Windows’u Yüklemeniz İçin 4 Neden

Mac’inizdeki macOS işletim sistemi güçlü, güvenilir ve kullanımı kolaydır. GarageBand ve iMovie gibi güçlü ücretsiz uygulamalara erişim ile birlikte gelir ve diğer Apple cihazlarınızla sorunsuz bir şekilde çalışır.

Ancak birçok kişi hala Mac’lerine Windows’u yüklemeyi seçiyor. Aslında, birçok insan Mac’lerinde Windows’u kullanıyor ve Apple bunu yapmasına yardımcı olmak için bir yardımcı program oluşturdu: Boot Camp isminde.


Mac’inize Windows yüklemek, oyun oynamak için daha iyi hale getirir, kullanmanız gereken herhangi bir yazılımı yüklemenizi sağlar, kararlı platformlar arası uygulamalar geliştirmenize yardımcı olur ve size çeşitli işletim sistemleri sunar.

Bu, Mac’inizi bölümlendirmenize izin verir, böylece Windows’u bir tarafta ve diğer yandan macOS’u çalıştırabilirsiniz. Mac’inize Windows’u yüklemeyi düşünmeniz için tüm nedenler;

Windows’da Daha İyi Performansla Daha Fazla Oyun Var

Mac'inize Windows'u Yüklemeniz İçin 4 Neden

İlgili Makaleler

Xbox veya PlayStation gibi konsollara kıyasla PC oyunlarının avantajlarını arayan insanları bulmak için çok fazla uğraşmanıza gerek yok.

Windows PC ile daha iyi grafikler, daha yüksek kare hızları, daha az gecikme ve daha geniş bir oyun ve mod seçenekleri elde edersiniz. Ancak bu PC avantajlarının çoğu macOS için değil, yalnızca Windows’daki oyunlar için geçerlidir.

Yine de yeni oyunlar satın almak için Steam’i indirebilmenize rağmen, mevcut olanların sadece küçük bir kısmının Mac’inizde çalıştığını göreceksiniz. Mac oyun pazarı o kadar küçük ki, çoğu geliştirici macOS için sürüm oluşturmaya zahmet etmiyor. Bu, Windows oyuncularını karşılaştırmalı seçenek zenginliği ile bırakır.

Mac’inizde çalışan oyunlar için, genellikle Windows’taki kadar sorunsuz çalışmadığını görürsünüz. Aslında, herhangi bir donanımı değiştirmeden aynı oyunu çalıştırmak için Mac’inize Windows yüklediyseniz, performansta bir artış yaşarsınız.

Bunun nedeni kısmen macOS‘taki sınırlamalar ve kısmen de çoğu geliştiricinin PC oyunlarını Windows düşünerek tasarlamasıdır. Mac’inizde oyun oynamayı planlıyorsanız, önce Windows’u yüklemek işe yarar.

Bazı Uygulamalar macOS’ta Çalışmıyor

Mac'inize Windows'u Yüklemeniz İçin 4 Neden

PC oyunları, Windows’u tercih eden tek yazılım türü değildir. Birçok mühendis, araştırmacı, mimar ve diğer uzmanlar, macOS ile uyumlu olmayan endüstri standardı belirli yazılımlar nedeniyle kendilerini Windows’a bağlı buluyorlar.

Mac bilgisayarların popülaritesi artmaya devam ettiğinden, bu durumun sorunu daha az olacaktır. Her geçen yıl Mac’ler dünya çapındaki PC pazarından daha büyük bir pay alıyor. Bu, yavaş yavaş daha fazla geliştiriciyi yazılımlarının macOS ile çalışmasını teşvik ediyor. Ancak bazı popüler uygulamalar zaten Microsoft Word veya Adobe Photoshop gibi her iki platformda da çalışıyor olsa da, yalnızca Windows ile çalışan birçok şey var.

Neyse ki, Mac’inize Windows’u yüklemenin, istediğiniz yazılımı çalıştırmanıza izin veren birkaç yol vardır . Performans en önemli önceliğinizse, bilgisayarınızı çift önyüklemek için Boot Camp’i kullanmalısınız. Aksi takdirde, sanal bir makine kurmak çok daha uygundur.

Sanal bir makine Windows’u macOS içinde çalıştırır; genellikle diğer uygulamalarda olduğu gibi kayan bir pencerede görünür. Bu, aynı anda iki işletim sistemini çalıştırması gerektiğinden bilgisayarınıza daha fazla yük bindirir, ancak aynı zamanda Windows ve macOS uygulamalarını da kullanmanızı sağlar.

Geliştiricilerin Projeleri Windows’ta Test Etmeleri Gerekiyor

Mac'inize Windows'u Yüklemeniz İçin 4 Neden

Yazılım, uygulama ve web sitesi geliştirmek zor bir iştir. İşin en sinir bozucu ve zaman alıcı yönlerinden biri, düzeltmeniz gereken hataları, hataları veya diğer sorunları bulmak için projenizi test etmektir.

Yazılımınızın macOS ve Windows’da iyi çalışmasını istiyorsanız, her iki işletim sisteminde de test etmek için zaman harcamanız gerekir. Bazen bir uygulama, bir işletim sisteminde kusursuz bir şekilde çalışırken başka bir işletim sisteminde zar zor çalışır. Bunu test etmek için zaman harcamıyorsanız, bunu herkese açık olana kadar öğrenemezsiniz.

Bunu yapmanın en kolay yolu, zaten ayrı Windows ve macOS bilgisayarlarınız yoksa, Windows’u Mac’inize yüklemektir. Bu, hangi işletim sistemine ihtiyacınız olursa olsun projelerinizi test etmek için tek bir bilgisayar kullanmanızı sağlar.

Windows’da da durmak için bir neden yok. Tüm işletim sistemleri için yazılım geliştirmek istiyorsanız, Mac’inize Linux da yükleyebilirsiniz. Aynı şey web geliştiricileri için de geçerlidir. Sitenizin her popüler tarayıcıda çalıştığından emin olmak istiyorsanız, Microsoft Edge ve Apple Safari’de ve yaygın çapraz platform uygulamalarında test etmeniz gerekir. Bu, Windows ve macOS’a erişmeniz gerektiği anlamına gelir.

Mac’ler En İyi Windows Bilgisayarlardan Bazılarıdır

Mac'inize Windows'u Yüklemeniz İçin 4 Neden

Mac‘ler ince, hafif ve uzun ömürlüdür. Yüksek çözünürlüklü ekranlara ve mükemmel hoparlörlere sahiptirler. Apple geçmişte Mac departmanında bazı hatalar yaptı, ancak çoğunlukla inanılmaz derecede iyi yapılmış bilgisayarlar.

Aslında, Mac’ler genellikle piyasadaki en iyi bilgisayarlardan bazılarıdır. Sıkı bir Windows kullanıcısı olsanız bile, bir Mac’in donanımını yenmek zor olabilir.

Dahası, Apple birinci sınıf müşteri hizmetleri sunar ve Mac’inize Windows yükleme kararınızı destekler. Apple, Windows’un kendisiyle ilgili sorunları gideremez, ancak öncelikle işletim sistemini yüklemenize yardımcı olabilir.

Windows’u Mac’te çalıştırmayı seçerek, ihtiyacınız olursa macOS’a da geçebilirsiniz. Bir Windows dizüstü bilgisayarda aynı çok yönlülüğü elde etmek için, bir Hackintosh oluşturmaya bakmanız gerekir. Bu genellikle zahmetli ve pahalı olan belirli bileşenlerin değiştirilmesi anlamına gelir.

Mac’te birçok insanın Windows çalıştırmasının en önemli nedeni, işletim sistemlerinin seçtiği ve mevcut en iyi donanıma sahip olmasıdır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu