Tiktok Takipçi Satın Al

LoL’de Rakibin Yerini Gösterecek Yapay Zeka Destekli Monitör

MSI'ın yapay zeka destekli oyun monitörü 'League of Legends'da hile yapmanıza yardımcı oluyor ve bunu yaparken harika görünüyor.

CES 2024 fuarında, MSI şirketi gelecek olan MEG 321URX QD-OLED monitörünü tanıttı. Monitörde bulunan yapay zeka hızlandırıcısı sayesinde, League of Legends oyununda düşmanları tespit edip ekrana hangi yönden geldiklerini gösteren bir ikon yerleştirilebiliyor.

Bu özellik, oyunda bir avantaj sağlıyor ve bağımsız olarak monitörün kendi donanımı üzerinde gerçekleştiği için tespit edilemiyor. MSI’ın adını SkySight koyduğu bu özellik, ekranın üzerindeki mini-haritayı analiz ederek düşmanların nereden geldiğini gözlemlemektedir. MSI ayrıca, monitörün AI özelliğinin League of Legends dışındaki oyunlarda da kullanılabileceğini belirtmektedir. Monitörün piyasaya çıktığı zaman, bilgisayarınızın işlem gücünü kullanarak bu özelliği eğitmenizi sağlayacak bir PC uygulaması da sunulacak. Monitör, tarama işlemini yaptıktan sonra geri kalan işlemleri kendi üzerinde gerçekleştirecektir.


MEG 321URX QD-OLED monitörü, League of Legends dışında kullanıldığında da birçok özelliğe sahiptir. Monitör, QD-OLED paneli sayesinde canlı renklere sahiptir ve 4K çözünürlükte olan 32 inçlik düz bir ekrana sahiptir. 1500000:1 kontrast oranı ve Display HDR 400 desteği sunan monitör, rekabetçi oyuncular için önemli olan 240 Hz yenileme hızına sahiptir. Ayrıca 0.03 ms tepki süresi ve VESA ClearMR 13000 anti-bulanıklık sertifikasına sahiptir.

MSI MEG 321URX QD-OLED özellikleri

LoL’de Rakibin Yerini Gösterecek Yapay Zeka Destekli Monitör

MEG 321URX monitörün diğer özellikleri arasında 32 inçlik kavisli olmayan 4K ekran, 1500000:1 kontrast oranı, Display HDR 400 desteği, 240 Hz yenileme hızı, 0.03 ms tepki süresi ve VESA ClearMR 13000 bulanıklık önleme sertifikası yer almaktadır. Monitör, HDMI 2.1, DisplayPort 2.1 ve USB-C gibi çeşitli bağlantı seçeneklerine sahiptir.

MEG 321URX QD-OLED monitörü, HDMI 2.1, DisplayPort 2.1 ve USB-C gibi çeşitli bağlantı seçenekleri sunmaktadır. USB-C portu, DisplayPort girişini desteklemekte ve dizüstü bilgisayarınız için 90W USB güç dağıtımı sunulmaktadır. Ayrıca monitör, OLED Care 2.0 adı verilen bir özelliğe sahiptir. Bu özellik, su işaretleri veya Windows görev çubuğu gibi uzun süre ekranda kalan nesnelerin parlaklığını değiştirerek ekran yakma sorununu engellemektedir. Grafen tabanlı bir termal çözüm ise monitörün aşırı ısınmasını önlemektedir.

MEG 321URX QD-OLED monitörünün fiyatı henüz açıklanmamıştır, ancak MSI temsilcisi bahar aylarında piyasaya çıkacağını söylemiştir. Bu monitörle ilgili AI özelliklerinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmeyi umut etmekteyiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu