TeknoDiot
     
     
     

League of Legends Oyuncularını Üzecek Haber Riot Games’ten Geldi!

League of Legends Oyuncularını Üzecek Haber Riot Games'ten Geldi!

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunu olan League of Legends için Microsoft’dan kötü haber geldi. League of Legends için Windows XP ve Vista desteği sonlanıyor.

Günümüzde halen Windows’un eski sürümleri XP ve Vista kullanıcısı mevcut. Eğer sizde bir League of League oyuncusuysanız ve Windows XP/Vista kullanıyorsanız kötü haberimiz var. Riot Games resmi olarak açıkladı ve League of Legends‘ın Windows XP ve Windows Vista desteği Mayıs 2019‘da (9.9 Yaması’ndan sonra) son bulacak. Yani artık Mayıs 2019’dan sonra Windows XP ve Windows Vista için League of Legends son buluyor desek yanlış olmaz.

Neden destek bitiyor?

Microsoft artık Windows XP ve Windows Vista için güvenlik güncellemesi desteği sunmuyor. Dolayısıyla League of Legends’ı hâlâ Windows XP kullanan oyuncularımız için güvenli bir deneyim olarak korumak her geçen gün zorlaşıyor. Bu da yazılımcılarımız için çok büyük bir iş yükü oluşması anlamına geliyor. Bu değişiklik için üzerinde epeyce tartışılmış. Windows XP kullanımı son birkaç yıldır hızlı bir düşüş gösteriyor.

League of Legends Oyuncularını Üzecek Haber Riot Games'ten Geldi!

Son verilerde tüm dünyadaki League of Legends oyuncularının sadece %1’inin hâlâ Windows XP kullandığını öğrenildi. Vista kullanımıysa bunun bile altında. Ayrıca, bu işletim sistemlerini destekleme sona erecek önümüzdeki yıl içinde bu sayının daha da azalacağı düşünülüyor. 9.9 Yaması, Windows XP ve Vista’yı destekleyen son yama olacak. Bunun 30 Nisan 2019 tarihinde oyuna gelmesini bekliyoruz. 9.10‘un oyuna geleceği 14 Mayıs tarihindeyse resmi olarak oyuna destek sonlanacak.

[sp-related style=”light” id=”32654″]

Destek sonlandırılmadan birkaç hafta önce Riot’un planına dair bir yazı daha yayınlanacak. Eğer etkilenen işletim sistemlerinden birini kullanıyorsanız, League of Legends istemcisi içerisindeki açılır bir bildirimle size işletim sisteminizi yükseltmeniz gerektiğini hatırlatılacak. Son olarak özetlemek gerekirse, Windows’u daha yeni bir sürümüne yükseltmeniz gerekecek. Windows 7, 8 ve 10 desteğimizi öngörülebilir gelecekte sürdürme planlanmakta.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


30 TL’lik Oyun Kısa Süreliğine Ücretsiz!

Serhan Durgutlu

Mortal Kombat 11 Çıkış Tarihi ve Fragmanı Yayınlandı

Buğra Noyan

Steam’de 31 TL Olan Oyun Ücretsiz Oldu!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.