Tiktok Takipçi Satın Al

Kullanılmış Maskeleri Bilgilendirici QR Kodlar Yapıyorlar!

Filipinler’de öğrenciler kullanılmış maskelerin uygun yerlere atılması gerektiğine dair QR kodlarıyla insanların dikkatini çekmeye çalıştı. Lütfen biz de kendi ülkemizde daha duyarlı olalım!

Bir grup Filipinli öğrenci, insanlar tarafından kullanılan yüz maskelerini toplayarak büyük bir QR Kodu tasarladı. Amaçlarının uygun atık yönetimini vurgulamak ve insanların kodları taramasını sağlayarak COVID-19 hakkında bilgilenmesini sağlamak olduğunu söylüyorlar.


21 yaşındaki Rizza Mae Hibaya liderliğindeki öğrenciler, salgın sırasında çevreseci mesajlarının sesini yükseltmek için Zamboanga’daki bir plajda dev bir QR kodu oluşturmak için bir araya geldi. Hibaya ve Dipolog Şehrinden arkadaşları kullanılmış maskeleri etraflarından topladılar ve etkinlikten önce uygun şekilde dezenfekte ederek önlemlerini aldılar.

Filipinli genç, atık yönetiminin etkisini vurgulamak için atılan yüz maskelerini QR kod kampanyasında kullanmayı düşündü. Grup daha sonra, kampanyanın fotoğraflarını insanların akıllı telefonlarıyla tarayabilecekleri kodlara dönüştürmek için bir QR kod oluşturma şirketi olan QRTiger ile birlikte işbirliği yaptı. 1 Temmuz 2020’de Tag-ulo sahilinde oluşturulan QR kodunun fotoğrafları, daha sonra yerel halka dağıtılan posterlerde kullanıldı. Böylece vatandaşlar, COVID-19 hakkında istatistik bilgilerinin olduğu ve uygun tıbbi atık yönetimiyle ilgili diğer bilgilerin düzenli olarak yayınlandığı Filipinler Sağlık Bakanlığı’nın web sitesine yönlendiren QR kodunu tarayabiliyorlar.

Kullanılmış Maskeleri Bilgilendirici QR Kodlar Yapıyorlar!

Kullanılmış Maskeleri QR Koduna Dönüştürerek İklim Değişikliğine Dur Diyorlar!

Hibaya ve arkadaşları komşu bölgelere QR kod posterlerini gönderdiklerinde meraklı yerel halk olaya daha temkinli yaklaşım başlattı. Pek çok kişinin COVID-19 hakkında daha fazla bilgi edinmesini ve çevre dostu ve güvenli atık hakkında bilgi almasını sağladı.

Rizza Mae Hibaya COVID-19 için temas riskini azaltmak, QR kod teknolojisinin kullanılmasını öneriyor. “Bu salgında QR kodları,” temassız “etkileşimi teşvik etmenin mükemmel bir yolu. Teknolojiyle büyüyen biri olarak, QR kodlarının birçok kişinin dikkatini çekecek alışılmadık bir yöntem olabileceğini düşündük ”dedi. Ayrıca, QR kodu teknolojisi artık restoranlarda fiziksel menülere alternatif olarak kullanılıyor. Bu yüzden bu teknolojinin günümüzde son derece popüler olduğunu belirtti.

Hibaya, projesiyle gençlere ilham vermeyi umuyor. Gençlerin çevre için harekete geçerek fark yaratabileceğine inanıyor. Okyanuslarımızda daha az kirliliği teşvik etmek için uygun atıkları bertaraf etmeyi savunuyor. Ayrıca iklim değişikliğindeki bu çevresel atıkların rolünü şöyle vurguluyor: “2020’de herkesin bildiği gibi bir sağlık krizindeyiz, ancak biyolojik olarak parçalanamayan malzemelerin iklim değişikliğini hızlandırabileceğini unutmak, aslında COVID sonrası daha fazla pandemiye yol açabilir. Geleceğimiz için bir tavır almalıyız. Genç ya da yaşlı olman iklim değişikliği umursamamanı fark ettirmez. Bu değişiklikten herkes etkileniyor, ”dedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu