KEP Adresi Nedir?

Bu makalemizde son zamanlarda çok aranan KEP adresi nedir kelimesinin detaylı olarak anlatımını yapıyoruz. Detaylar makalemizde…

KEP adresi nedir? KEP adresi, dünyanın farklı gelişmiş ülkelerinde kullanılmakta olan bir sistemdir ve bu sistem ülkemizde 2011 senesinden beri kullanılmaktadır.

Kayıtlı Elektronik Posta sisteminin kısaltması olan KEP ile yapılan ticari ve hukuki yazışmalar, gönderildiği haliyle korunmaktadır. Bu yazışmaların yapıldığı kişi yani alıcının kimlik tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir. KEP sistemi sayesinde belge üzerinde herhangi bir oynama yapmak söz konusu olmamaktadır. Dolayısı ile bu sistem güven vermektedir.

İnternet kullanımının dünyada yaygınlık kazanması üzerine ortaya çıkan KEP adresi genel olarak ticari ve hukuki alanlarda, bilgi ve belgelerin güvenliğinin sağlanması adına kullanılmaya başlanmıştır. Bu adresler yalnızca tek bir kişi için atanmaktadır. Her bir kişi için özel olarak oluşturulan bu elektronik posta adresleri genel olarak kişinin adı ve soyadı bilgisini barındırmaktadır ve adreslerin sonunda kep.tr yer almaktadır.

KEP Adresi Nedir?

KEP Adresi Özellikleri

KEP adresi, her bir kişinin kendi özelindedir ve ad, soyad bilgisi ile oluşturulduğu için ad benzerlikleri durumunda, isimden sonra numaralandırma yapılmaktadır. KEP adresi ile gönderimi yapılan elektronik postalar yine yalnızca KEP adresine gönderilebilmektedir. Dolayısı ile sıradan bir mail adresinden KEP adresine ya da KEP adresinden sıradan bir mail adresine mail gönderimi yapılamamaktadır.

Genel itibari ile KEP adresleri kapalı bir sisteme dayanmaktadır. Ayrıca bu sistemde gönderimi yapılan elektronik postalar noter onaylıdır. Bu açıdan gönderilen bilgi ve belgeler üzerinde oynama yapılabilmesi mümkün değildir.

İLGİLİ İÇERİK:  NVIDIA Ekran Kartlarındaki "Ti" Nedir?
Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu