Tiktok Takipçi Satın Al

E-Devlet Üzerinden Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde sizlere E-Devlet üzerinden tramer sorgusunun nasıl yapacağınızı detaylı olarak anlattık.

Günümüz koşullarında araçlara olan talep günden güne artmaktadır. Araç fiyatlarının yükseldiği bu dönemlerde insanların ikinci el pazarına ilgisi de artıyor. Tramer; Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi ‘nin kısaltmasıdır. Bu kurumun sayesinde ile bütün araçlara ait sigorta bilgileri tek bir sistem üzerinde toplanır.


Sizde elinizdeki aracınızın teknik ve sağlığını resmi evraklarla görmek istiyorsanız, mutlaka tramer sorgulama işlemini doğru bir şekilde yapmalısınız.  Bu nedenle ikinci el otomobil pazarında  alım-satım işlemleri sırasında, tramer sorgulaması çok önemli bir yer tutmaktadır.

Araçlarla ilgili olarak bilgi almak isteyen vatandaşlar bu sistem yardımıyla aracın ne zaman kazaya karıştığını, aracın kaç kez el değiştirdiğini ve hasarın ücretinin ne kadar olduğunu, dâhil öğrenebilmekteler. Bu sayede araç atın almadan önce herhangi bir hasar aldıysa bu sistem yardımıyla daha hızlı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Tramer Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tramer Kayıt Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Günümüz koşullarında  “Tramer Kaydı Sorgulamasını” son derece basit şekilde yapabileceksiniz. Bu işlem için 2 sorgulama yöntemi vardır. Birincisi e-devlet üzerinden “Tramer Kaydı Sorgulama” diğeri de SMS ile sorgulamadır. Yazdıklarımızı tam olarak uyguladığınız zaman, kolay bir şekilde istediğiniz aracın plakasına ait “Tramer Kayıt Sorgulaması” yapabileceksiniz.

E-Devlet Üzerinden Tramer Sorgulama Nasıl yapılır?

  • İlk önce internet sayfası üzerindene-devlet linkine giriş yapınız.
  • Karşınıza açılan sayfada Kimliğimi Doğrula-sekmesine tıklayınız.
  • E-Devletsayfanıza giriş yapınız.
  • Sistem üzerinden açılan-Trafik Hasar ve Poliçe Bilgileri Sorgulama ekranına geliniz.
  • Sayfa üzerinde boş olan yere aracınız plakasını girerek Sorgula-butonuna tıklayınız.
  • Girmiş olduğunuz plakaya göre aracın tüm bilgileri,resmi evraklarıyla beraber karşınıza çıkacaktır.
  • İsterseniz bu belgeleri sistem üzerinden “e-Barkodlu” şekilde indirerek,resmi işlerinizde güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu