Tiktok Takipçi Satın Al

IV. Uluslararası Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Konferansı OMÜ’de Gerçekleşti

Kamu ve özel sektör çalışanları bir araya geldi. Uluslararası Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Konferansı OMÜ’de gerçekleştirildi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisleri Konferansı, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Uzaktan Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yeni ve farklı araştırmaları, çalışmaları, uygulamaları ve düşünceleri paylaşmak; üniversite-kamu-sektör iş birliklerini artırmak ve karşılaşılan sorunlara ortak çözümler bulmak için düzenlenen konferansta, kamu ve sektör çalışanları bir araya geldi


Ulusal ve uluslararası üniversitelerin önde gelen akademisyenlerinin katılımıyla gerçekleşen Uluslararası Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği konferansı, bu yıl 11-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Konferansın teması “sayısal dönüşüm” olarak belirlenirken, konferans süresince sayısal dönüşümden siber güvenliğe kadar pek çok farklı konu ele alındı.

IV. Uluslararası Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Konferansı OMÜ'de Gerçekleşti

Türkiye’nin öncü teknoloji şirketi Softtech’in sponsorları arasında yer aldığı konferansa farklı üniversitelerden önemli konuşmacılar da katıldı. Konferansta; Tataristan Bilimler Akademisi Öğretim Üyesi, Prof. Dzhavdet Suleymanov’un yanı sıra, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Erdal Arıkan, Maryland Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. A. Yavuz Oruç, Northumbria Üniversitesi Kodlama Enstitüsü Direktörü Dr. Hüseyin Şeker ve Kırım Federal Üniversitesi Yabancı Diller Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Lenara Kubedinova sunumları ile dikkat çekti. Softtech’ten Emel Özmen Şimşek, Gonca Kanat ve Ömer Gökçeli de Softtech’in İK uygulamalarından ve yeni nesil teknolojilerinden bahsetti.

Anadolu’da çok sayıda üniversiteyi ziyaret ediyor

Bu yıl dördüncüsü gerçekleşen Uluslararası Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Konferansı’nda bölüm başkanları kurulu toplantısına katılan Softtech yöneticileri ve çalışanları, insanı merkeze alan vizyonuyla, bu gibi önemli organizasyonları desteklemeye devam ediyor. Bugüne kadar Anadolu’da 17 farklı üniversiteye giden ve öğrencilere hem ‘Yetenek Kuşağı’nı anlatan hem de sektöre yönelik seminerler veren Softtech, temelde herkes için fırsat eşitliği düşüncesinden yola çıkarak Anadolu’daki üniversite öğrencileri ile sık sık bir araya geliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu