Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Kaybolan iphonelar için iphone umu bul uygulamasının nasıl bulabileceğinizi detaylı olarak anlatacağım.

Telefonunuzu çok sık kaybediyorsunuz ve ya çalınmasından korkuyorsanı iPhone bul uygulamasını mutlaka kullanmalısınız.

iPhone’umu Bul (Find My iPhone) uygulaması, bilgisayar üzerinden iPhone’unuza erişmek için, kaybettiğiniz de sesli alarm çalması, ekrana mesaj koyarak sizin girdiğiniz şifre ile kilitlemesi ve tabii ki en önemlisi harita da nerede olduğunu görebilmenizi sağlayan muhteşem bir güvenlik uygulamasıdır.

iPhone bul uygulaması nasıl kullanılır?


iCloud.com’daki iPhone’umu Bul’u kullanarak iOS aygıtınızın, Apple Watch’unuzun, AirPods’unuzun veya Mac’inizin yaklaşık konumunu bulun. Şu durumlarda aygıtınızın konumunu belirleyebilirsiniz:

 • Konumunu belirlemek istediğiniz iOS aygıtında veya Mac’te iPhone’umu Bul ayarlanmışsa
 • Apple Watch bir iPhone ile eşlenmişse
 • iOS aygıtı, Apple Watch veya Mac çevrimiçiyse
 • AirPods, kutusunun dışında ve iOS aygıtlarınızdan birinin yakınındaysa. iOS aygıtlarınızdan herhangi biri AirPods’u bulabilir, ancak AirPods’un iOS aygıtlarınızdan en az biriyle eşlenmiş olması gerekir.

Aile Paylaşımı’nı ayarladıysanız aile üyelerinizin bir aygıtını da bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Konumunuzu ailenizle paylaşma başlıklı Apple Destek makalesine bakın.

 1. Tüm Aygıtlar’ı tıklayın. Listede aygıtın yanındaki nokta aygıtın durumunu belirtir:
  • Yeşil nokta iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?  aygıtın çevrimiçi olduğunu gösterir. Aygıtın konumu belirlenebiliyorsa konumun en son ne zaman belirlendiğini de görürsünüz.
  • Gri nokta iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?  aygıtın çevrimdışı olduğunu gösterir. Aygıt son zamanlarda çevrimiçi olduysa konumunun en son belirlendiği zamanı görebilirsiniz. Aygıt 24 saatten uzun süredir çevrimdışıysa Çevrimdışı ifadesini görürsünüz.
 2. Konumunu belirlemek istediğiniz aygıtı seçin. Aygıtın adı araç çubuğunun ortasında görünür.
  • Aygıt çevrimiçiyse ve yeri belirlenebiliyorsa, yaklaşık konumu haritada gösterilir.Not: AirPods’unuz birbirinden ayrıysa haritada bir seferde yalnızca bir konum görürsünüz. Önce haritada gösterilen parçayı bulup kutusuna koyun. Ardından haritayı yenileyip diğerini bulun.iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?
  • iPhone’umu Bul uygulaması aygıtın konumunu belirleyemezse son bilinen konumu 24 saat boyunca görüntülenir. Aygıt çevrimiçi olduğunda e-posta almak için “Bulunduğunda bildir”e dokunun.
 1. Şunlardan birini yapın:
  • Konumu güncelleyin: Haritadaki yeşil noktayı tıkladıktan sonra Yenile’yi iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?  tıklayın.
  • Haritayı taşıyın: Haritayı sürükleyin.
  • Büyütün: Büyüt düğmesini iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?  tıklayın.
  • Küçültün: Küçült düğmesini iPhone’u Bul Uygulaması Nasıl Kullanılır?  tıklayın.
  • Harita görünümünü değiştirme: Önce sağ alt köşeden geçerli görünümü, ardından istediğiniz görünümü (Uydu, Hibrit veya Standart) tıklayın.
 2. Başka bir aygıtın konumunu belirlemek için mevcut aygıtın araç çubuğunun ortasında görünen adını tıklayarak aygıtlar listesini görüntüleyin ve ardından yeni bir aygıt seçin.

Kayıp aygıtınızın konumunu belirlemek için iOS aygıtınızda iPhone’umu Bul uygulamasını da kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için iPhone’umu Bul uygulamasını açın, Yardım’a dokunun ve “Aygıtınızın konumunu belirleme” kısmına gidin.

Not: Haritalar ve konum bilgileri üçüncü taraflarca sunulan veri toplama hizmetlerine bağlıdır. Bu hizmetler değişikliğe tabidir ve bütün coğrafi bölgelerde mevcut olmayabilir, bu da yanlış ya da eksik harita veya konum bilgisi ile sonuçlanabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu