Internet Download Manager (IDM) Chrome’a Ekleme Nasıl Yapılır ?

Bu makalemizde sizlere Chrome’a IDM’i nasıl ekleyeceğinizi detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar için makalemize bakabilirsiniz.

Internet Download Manager (IDM) Chrome’a ekleme birçok kişinin internet sayfalarında arayıp çözüm bulmaya çalıştığı konular arasında yer almaktadır. IDM Chrome eklenti sayesinde daha hızlı indirme işlemleri gerçekleştirebileceksiniz.

İnternet üzerinden sevilen ve beğenilen videoları indirmek için kullanılan birçok yöntem olduğu gibi bunlar arasında en bilindik ve kolay olanı Internet Download Manager programını kullanmak olduğu bilinmesi gerekmektedir.

Son zamanlarda en bilinen ve popüler haline gelmiş olan Internet Download Manager (IDM) programının genellikle Chrome üzerinde nasıl kullanılacağı ve ekleneceği bilinmemektedir. Bu sorunu çözmek için kullanılacak basit ama etkili çözümler olduğu bilinmelidir.

Internet Download Manager (IDM) Chrome’a Ekleme Nasıl Yapılır ?

Internet Download Manager (IDM) Eklemesi

Interner Download Manager (IDM) Chrome’a ekleme yapabilmek için öncelikle bilgisayarınızda Internet Download Manager (IDM) programının yüklü ve çalışabilir vaziyette olduğunun kontrol edilmesi gerekmektedir. Güncel programların yüklemesinin yapılması gerekmektedir.

Bilgisayarınızın arama motoru üzerinden açılacak Chrome Web mağazasından IDM Integration Module uygulamasının bulunup Chrome’a ekle butonundan eklemesinin yapılması gerekmektedir.

Butona basıldıktan sonraki çıkan ekranda ise uzantı ekle butonuna tıklayarak ekleme işleminin tamamlanması gerçekleştirilebilmektedir. Eklemeyi yapmadan önce bilinmesi gereken en önemli noktalar arasında güncel bir Chrome kullanıyor olmak ve yine aynı şekilde kişisel bilgisayar üzerinde yüklü olan Internet Download Manager (IDM) uygulamasının güncel ve çalışır vaziyette olduğundan emin olmaktır. Eklenti işlemi tamamlandıktan sonra kurulumu yapıp bilgisayarı kapatıp açarak kullanıma başlanabilmektedir.

Internet Download Manager (IDM) Chrome’a Ekleme Nasıl Yapılır ?  Internet Download Manager (IDM) Chrome’a Ekleme Nasıl Yapılır ?

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu