AMD

Instagram Hesap Çalma

İnstagram günümüzde hemen hemen herkesin kullandığı bir sosyal platform haline gelmiş durumda. İnsanların keyifli vakit geçirmek, gönderi paylaşmak, paylaşılan gönderileri görmek, marka tanıtımlarını yapmak ve daha pek çok amaçla kullandıkları bu sosyal platform, ne yazık ki her zaman iyi niyetli kişiler tarafından kullanılmıyor.

Kötü niyetli kişiler instagram hesap çalma yöntemleri aracılığı ile kişisel hesapları çalıp kendileri için kullanabiliyorlar. Bu sebeple hesaplarımızı korumak için bazı önlemler almak gerekiyor. instagram hesap çalma yöntemlerini kullanarak hesaplarınızı çalacak kişiler hesaplarınızı kötü işleri için kullanarak sizi zor durumda bırakabilir. Örneğin hesaplarınız kullanılarak bahis oynatılabilir.

Hesabınızı çalan kişiler aynı zamanda sizin hesabınıza erişiminizi de engelleyerek bir daha hesabınızı alamamanıza sebep olabilirler. instagram hesap çalma hakkında daha fazla bilgi edinip hesabınızı daha bilinçli bir şekilde kullanabilirsiniz.

İnstagram Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Instagram hesaplarının çalınması durumu kullanıcıların yaşadığı en büyük sıkıntılar arasında yer alıyor ve her gün daha fazla kişi instagram hesap çalma nasıl yapılır? Sorusunu soruyor. Dolandırıcılar hesapları çalmak adına durmadan yeni yöntemler üzerinde çalışıyor. Son zamanlarda sık sık kullanılan yeni bir yöntem var.

Instagram’ın telif haklarına ne kadar çok önem verdiği bilinen bir gerçek. Dolandırıcılar Instagram’ın bu hassas tutumundan yararlanmanın bir yolunu buldu. Özellikle yüksek takipçi sayısına sahip ve instagram tarafından onaylı hesaplara sahte telif hakkı uyarılarında bulunuyorlar.

Instagram Hesap Çalma

Dolandırıcıların attıkları mesajlar, sanki Instagram’ın müşteri hizmetleri hesaplarından gelmiş gibi görünüyor. Mesajda yer alan linke 24 saatlik bir süre içerisinde giriş yapılması isteniyor. Eğer bu tuzağa düşerek kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanıp mesajda size ilettikleri linkten hesabınıza giriş yaparsanız bilgileriniz hesabınızı çalmak isteyen kötü niyetli kişilerin eline geçiyor.

Burada önemli bir konuya dikkat çekmek lazım; Instagram asla kullanıcılarını mesaj yolu ile uyarmaz. Yani eğer size İnstagram adı altında direkt mesaj gelmişse, bu mesaj kötü niyetli kimseler tarafından geliyor. Eğer ki İnstagram herhangi bir kullanıcıyı bir ihlalle ile alakalı uyarmak isterse bunu uygulama üzerinden bildirim göndererek ya da hesaba bağlı mail adresine mail iletme yolu ile yapıyor.

İnstagram üzerinden bu yollar ile hesap çalma yöntemine Phishing ya da diğer ismiyle oltalama deniliyor. İnternet kullanıcılarının e-posta ya da mesaj yolu ile kandırılıp kimlik ve şifrelerinin ele geçirilmesi üzerine kurulu bu hırsızlık yöntemi pek çok İnstagram kullanıcısının karşısına çıkıyor. instagram hesap çalma adına bu ve bunun gibi yöntemler ile mağdur edilmek istemiyorsanız mutlaka önleminizi almalısınız.

Instagram Hesap Çalma

Instagram Hesap Çalma Kolay Mı?

Özellikle son zamanlarda Instagram başta olmak üzere pek çok sosyal medya platformunda hesap çalma olayları tekrar artışa geçti. Kişisel mahremiyeti hiçe sayarak kullanıcıları zor durumda bırakan siber dolandırıcılar, tehditler ile para istiyor.

Hal böyle olunca akıllara instagram hesap çalmak kolay mı? Sorusu geliyor. Bu sorunun cevabı ne yazık ki evet. Her geçen gün dolandırıcılar tarafından yeni yöntemler geliştiriliyor. Son zamanlarda aralarında ünlü isimlerinde de yer aldığı binlerce kişinin Instagram hesabı çalınmaya başladı.

Hesabı geri vermek için çoğu dolandırıcı şantaj yaparak para istiyor. Para vermeyenlerin ya hesapları deşifre ediliyor ya da isimleri kullanılarak arkadaşları dolandırılmaya çalışılıyor. Gönderdikleri e-postalara ya da mesajlara bankalar, Facebook, Google ya da diğer güven veren popüler internet sitelerinden geliyor süsü veren dolandırıcılar, mailde yer alan linkleri tıklayan kullanıcıları yine kendi sahte sayfalarına yönlendiriyor.

Bu yollar ile kişilerin internet kimliklerini ve şifrelerini ele geçirmeyi başaran dolandırıcılar, bu hesapları kişilerim banka hesaplarını ele geçirmek, şantaj ve daha pek çok yasadışı niyetleri için kullanabiliyor. Bu konudan mağdur olmamak adına instagram hesap çalma konusunda bilinçli kullanıcılar olmamız gerekiyor. 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!