Tiktok Takipçi Satın Al

Google Chrome 73 Yayınlandı (Karanlık Mod ve Dahası)

Google, macOS için karanlık mod (dark mod)’u getiren masaüstü bilgisayarlar için kararlı Chome 73 güncellemesini yayınladı.

MacOS 10.14’te karanlık modu etkinleştirdiyseniz, otomatik olarak Chrome’a ​​uygulanır veya Chrome tarayıcısını kalıcı bir karanlık moduna ayarlayabilirsiniz. Karanlık mod olarak Windows desteği yolda.


Bu güncelleme aynı zamanda ilk kez Mac için Progressive Web Uygulamaları için destek ekleyerek PWA’ların tüm masaüstü ve mobil platformlara destek sağlayarak web üzerinden sunulan yüklenebilir uygulamalar oluşturmayı kolaylaştırıyor. 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan tarayıcı, gerçekten her geçen gün daha gelişmiş hale geliyor. Mobilde de ciddi iyileştirmeler yapılan tarayıcı, direkt olarak “Hakkında” (chrome://settings/help) kısmından güncellenebiliyor. Tarayıcının güncellemeleri otomatik olarak denetleyip indirdiğini de belirtelim.

Google Chrome 73 Yayınlandı (Karanlık Mod ve Dahası)

Chrome 73 neler sunuyor?

Chrome 73, medya dosyalarının oynatılmasını kontrol etmek için klavyedeki multimedya tuşlarına destek ekler. Buna oyun, duraklatma, önceki, sonraki, geriye doğru arama ve ileriye yönelik arama da dahildir. Multimedya tuşları Chrome’da Chrome OS, macOS ve Windows’ta ve bir süre sonra Linux için kullanılabilir durumda olacak.

Chrome 73’ten başlayarak, Google, korumalı alan iframe’lerinden başlatılan dosya indirmelerini otomatik olarak engeller. Bu, içerik sağlayıcıların kötü amaçlı veya küfürlü indirmeleri kısıtlamasını sağlar. Chrome 73’te bulunan yeni özelliklerin çoğu, çoğunlukla geliştirici merkezli güncellemeler ve Chrome’un Web API cephaneliğine yapılan eklemelerdir.

Google Chrome 73 Yayınlandı (Karanlık Mod ve Dahası)

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu