Tiktok Takipçi Satın Al

Fake Mail Nedir?

Bugün sizlere fake mail'in ne olduğunu, nasıl yapıldığını ve ne işe yaradığını detaylı olarak anlatıyoruz.

Fake mail, sahte mail demektir. Farklı amaçlarla birçok alanda kullanılabilir. Bazen kendinize ait kişisel mail adresinizi vermek istemeyebilirsiniz.


Güvenmediğiniz bir siteye mail adresinizi vermek istemiyor da olabilirsiniz. Gizlilik gerektiren, kişisel bilgilerinizi vermek istemediğiniz bir siteye üye olmak istiyorsunuz diyelim; isim, soy isim, adres, telefon ve benzeri kısımları kendi kafanıza göre doldurabilirsiniz ancak mail adresinizi kafadan atmanız mümkün değildir. Birçok site mail adresinizin gerçek olduğunu teyit etmek amacıyla, belirttiğiniz mail adresine aktivasyon linki ya da aktivasyon kodu içeren bir mail gönderir.

Böyle durumlarda mail adresinizi rastgele, yazamazsınız. Aktivasyon kodu veya mail göndermese bile siteler hiçbir şekilde sahte veya yanlış mail adreslerini kabul etmez, otomatik olarak reddeder. Böyle durumlarda sizde fake mail adresi oluşturan siteleri kullanabilirsiniz.

Fake mail oluşturan birçok site vardır genelde hepsinin mantığı aynıdır.  Bu sitelerde oluşturulan bu mail adresleri ile istediğiniz yere üye olabilir, gelen mailleri okuyabilirsiniz.

Fake Mail Nedir?

Fake Mail Oluşturuluyor

Fake mail oluşturarak Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest gibi sosyal plartformalara anonim üye olabilirsiniz. Anonim üyelikler için fake mail önerilmektedir.

Fake mail adresinin en çok kullanılma sebeplerinde biride muhatap olmak istemediğiniz tanıtım reklam ve benzeri durumlarda kişisel mail adresiniz yerine fake mail adresi ile üye olmaktır. Fake mailler tek kullanımlıktır.

Fake mail bazı insanlar tarafından suistimal edilebilir. Çoğu zaman internet dolandırıcılığında internet korsanları inandırıcılığı yüksek fake mailleri kullanır. Fake bir maili anlamak için açmadan önce size bu mailin güvenli olmayan bir kaynaktan alındığı uyarısını gösterip göstermediğine bakmanız gerekir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu