Tiktok Takipçi Satın Al

En İyi Strateji Oyunları

Bugün sizlere en iyi strateji oyunları ve en iyi strateji oyunları listesi hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Detaylar makalemizde…


Piyasaya ilk çıktığı anlarda büyük bir ilgi gören strateji oyunları, oyuncuların sahip olduklarını korumalarına ve kendilerini geliştirmek için adımlar atmalarına imkan tanımakta.

Strateji oyunları birçok farklı dünya için geliştirilmiştir. Oyun dünyasının neredeyse her alanında her alan bu oyunlar sunduğu farklı mücadele yapıları ile oyuncuların ilgisini çekmektedir. En iyi strateji oyunları şu şekilde sıralanabilir;

En İyi Strateji Oyunları

Age Of Empires

Age Of Empires serisinin ilk oyunu 1997 yılında piyasaya sürülmüştür. Serinin en başarılı oyunu ise 1999 yılında oyunculara sunulan Age Of Empires 2: The Age of Kings olarak bilinmektedir. Oyun genel olarak ele alındığında orta çağ döneminde geçiyor. Bizanslılar, Moğollar, Çinliler Türkler gibi 13 farklı uygarlık ile oyuna dahil olma imkanı sunuyor.

Civilization

Civilization serisi hala devam etmekte ve sıra tabanlı strateji türünün en önemli isimlerinden biri olarak karşımıza çıkmakta. İlk oyunu 1991 yılında piyasaya çıkmıştır. Keşfet, büyü, sömür ve ortadan kaldır şekilde ilerleyen oyun strateji türünde adından başarı ile söz ettirmektedir.

Total War

Total War serisi sıra tabanlı ve gerçek zamanlı  strateji türlerini bir araya getirmekte. Oyun oyunculara orta çağ savaşlarından antik Çin savaşlarına kadar birçok farklı ve benzersiz deneyimi sunmakta.

Warcraft

Oyun fantastik bir dünya olan Azeroth’ta geçmekte. Warcraft sağladığı benzersiz dünya ve birbirinden farklı stratejiler ile oyucuların her zaman beğenisini kazanmakta.

En İyi Strateji Oyunları

En İyi Strateji Oyunları

En İyi Strateji Oyunları

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu