En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları (Türkiye) - TeknoDiot.com

En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları (Türkiye)


En çok izlenen Twitch yayıncıları sıralaması içinde online oyun ve elektronik spor yayınları yapılan bu platformda üye sayıları ve izlenmeleri yüksek olan Türkler de bulunmaktadır.

En çok takipçiye sahip olan Türk yayıncıları ise genel olarak çektikleri oyun içerik videoları ve canlı yayınları ile ön plana çıkıp, büyük bir takipçi kitlesi kazanan yayıncılardır. İşte en çok izlenen Twitch yayıncıları;

Twitch internet ortamında oyun videoları yayını yapılan aynı zamanda e-spor yayınlarını da içinde barındıran son derece meşhur ve büyük bir platformdur. Aldıkları reklamlar ve bağışlarla beraberinde sponsorluklarla bazı yayıncıların kazançları ise çok yüksek seviyelere çıkabilmektedir.

Twitch nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Uzun zamandır da Amazon’un kanadı altında işlev göstermektedir.

En Çok İzlenen Türk Twitch Yayıncıları Kimlerdir?

En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları (Türkiye)

Twitch kişilerin kendilerine ait Twitch hesapları üzerinden canlı oyun videoları paylaştıkları ayrıca sohbet ve benzer görüşmeler yapabildikleri büyük bir sosyal ortamdır.

Bu noktada her sosyal ortamda olduğu gibi hem mevcut üye sayıları ile hem izlenmeleri ile bazı yayıncılar oldukça üst sıralarda yer almaktadırlar. Bu kapsamda şuan için hem üye sayılarına hem izlenme sayılarına bakıldığında en çok izlenen Türk Twitch yayıncıları ise şu şekilde sıralanabilirler;

  • wtcN: üye sayısı ortalama olarak, 1,6 milyonun üzerindedir.
  • UnlosTV: Yaklaşık üye sayısı 1,5 milyonun üzerinde bulunmaktadır.
  • Jahrein: takipçi sayısı ise 1,3 milyondan fazladır.
  • Kendine Müzisyen:  takipçi sayısı yaklaşık olarak, 1,2 milyonun biraz üzerindedir.
  • Mithrain: üye sayısı 1,2 milyona yakın bir sayıdadır.
  • Elraenn: bu yayıncının da yaklaşık olarak 1 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır.

Güncelleme: 19 Mayıs 2020

En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları (Türkiye) En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları (Türkiye)

En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları (Türkiye) En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları (Türkiye) En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları (Türkiye) En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları (Türkiye)

En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları (Türkiye)

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu