EA, Codemasters Satın Alımını Resmi Olarak Tamamladı - TeknoDiot.com

EA, Codemasters Satın Alımını Resmi Olarak Tamamladı

Abone Ol 

Electronic Arts, Perşembe günü İngiltere ve Galler Şirketleri Tescil Memuruna Mahkeme Emri teslimini takiben Codemasters’ı satın alma işlemini resmen tamamladı.

Codemasters’ın çıkarılmış sermayesinin tamamı artık EA’nın bir yan kuruluşu olan Codex Games Limited’e aittir.

Codemasters hisselerinin ticareti, Londra Borsası’nın bir alt pazarı olan AIM’de bu sabah askıya alındı ​​ve mevcut hissedar, 14 gün içinde takas alacak (tutulan Plan Hissesi başına 604 peni). Satış tamamlandığına göre, Codemasters’ın İcracı Olmayan Direktörlerinin her biri, Codemasters Yönetim Kurulu’ndan derhal yürürlüğe girerek istifa etti.

EA’nın Codemasters’ı satın alması, şirkete yaklaşık 1,2 milyar dolar değer biçiyor. Yayıncı yaptığı açıklamada, Electronic Arts ve Codemasters kombinasyonunun “yarış oyunu eğlencesinde heyecan verici yeni bir çağ” olduğunu söyledi.

CEO Andrew Wilson yaptığı açıklamada, “Electronic Arts and Codemasters’daki yetenekli ekipleri bir araya getirirken bu, yarış oyunları ve içeriği için heyecan verici yeni bir dönemin başlangıcı” dedi.

Yarış fandomu dünya çapında büyümeye devam ediyor ve birleşik portföyümüzdeki franchise’lar, yenilikçi yeni deneyimler yaratmamızı ve daha fazla oyuncuyu otomobillerin ve motor sporlarının heyecanına çekmemizi sağlayacak. Ekiplerimiz, her platformdaki oyuncular için harika oyunlarla yarış eğlencesinde küresel bir güç merkezi olacak ve başlamak için sabırsızlanıyoruz. “

Göz atın:   Battlefield 5, Sonunda Kendini Gösterdi!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Başa dön tuşu