Tiktok Takipçi Satın Al

Disney Plus, Tüm Cihazlarda Çalışmayabilir!

Disney Plus önümüzdeki ay piyasaya sürülecek ve Disney’in kataloğunun genişliği ve şemsiyesinin altındaki çeşitli franchise’lar göz önüne alındığında, pek çoğunun serbest bırakılmasını merakla beklediği anlaşılıyor. Ancak, çok heyecanlanmadan önce Disney Plus’ın cihazınızda çalışmayabilir olma ihtimali var gibi görünüyor.

Bu, Disney’in katı DRM gereklilikleri nedeniyle, bununla çalışmayan bazı cihazlar olabileceğini belirten Linux geliştiricisi Hansdegoede’ye göre. Disney Plus dahil birçok yayın servisi Widevine DRM’yi kullanır. Bu DRM’nin birden fazla seviyesi var ve çoğu durumda, çoğu akış servisi tipik olarak seviye 1’i kullanıyor.

Disney Plus, Tüm Cihazlarda Çalışmayabilir!


Bununla birlikte, Disney Plus  gerçekten bir seviye 3 Widevine DRM gerektireceği keşfedilmiştir; bu, yalnızca gereksinim düzeyini karşılayan aygıtların platformdan içerik akışı sağlayabileceği anlamına gelir. Bu, Linux üzerinde çalışan cihazları, ayrıca eski Chromebook’ları ve Android cihazlarını etkin bir şekilde hariç tutar.

Disney, Hansdegoede’ye bu sorunu çözmek için çalıştıklarını söyledi. Bunun kasıtlı olmadığını ancak hata mesajının devam edeceği anlamına geldiğini tahmin ediyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu