Tiktok Takipçi Satın Al

CPS Nedir, Ne İşe Yarar?

CPS, online bilgisayar oyunu tutkunlarının ve profesyonel bilgisayar oyunu oyunlarının sıklıkla karşılaştıkları ve kullandıkları bir terimdir.

Peki günden güne yaygınlaşan CPS test ne anlama gelir ve ne işe yarar? Bu yazımızda sizler için CPS’in ne demek olduğuna, CPS test sonuçlarının neyi gösterdiğine ve test sonucu elde edilen skorun nasıl artırılacağına değineceğiz.

CPS Ne Demek?


CPS yani Click Per Second, Türkçe olarak Saniye Başına Tıklama olarak ifade edilebilir.

CPS test ise bir Mouse (fare) yardımı ile yapacağınız tıklamaların hızı ve belirli bir süredeki sayısının ölçen testtir. Bu teste amaç, en kısa sürede en fazla tıklama sayısına erişmektir. Başlangıçta verilen süre çoğu zaman 5 saniye olsa da yarışmacıların tercihleri doğrultusunda bir dakika hatta yüz saniyeye kadar süren CPS testleri de vardır.

CPS testinde hesaplama yöntemi ise süreyi oluşturan saniye miktarının, o süredeki tıklama sayısına bölünmesidir. Bu işlem ile elde edilen sayı, testi yapan yarışmacının tıklama hızını gösterir.

CPS Ne İşe Yarar?

CPS test sayesinde zamanla tıklama sayınız yükselir, bu da sizi Minecraft vb. bilgisayar oyunlarında daha başarılı kılar. Online oyun tutkunlarının vazgeçilmezi olan CPS testte amaç minimum sürede maksimum tıklama sayısına erişmektir. Bu amaca ulaşmanın yolu ise bol bol pratik yapmaktan geçer.

CPS testin bir diğer kullanım amacı ve fonksiyonu da stres seviyesini düşürmesi ve zihni rahatlatmasıdır. Yapılan araştırmalar kişilerin stresli oldukları zamanlarda bu test ile stres atmayı tercih ettiklerini ve çoğu kişi üzerinde bu yöntemin işe yaradığını göstermektedir.

CPS Nasıl Artırılır?

Saniyedeki tıklama sayısı, online bilgisayar oyunlarında performansını yükseltmek isteyen her profesyonel bilgisayar oyuncusu için son derece önemlidir. Bu sebeple de CPS testinde skorunu iyileştirmek ve yükseltmek için amacına uygun bir uygulama ile her gün pratik yapmak gerekir. Her gün 10 dakika pratik yapmanın CPS testi sonucunuza ve bilgisayar oyunlarındaki performansınıza etkisini göreceksiniz.

Pratik yapmanın yanı sıra, CPS testte performans artırmak için dikkat edilecek diğer hususlar ise; sıradan bir bilgisayar faresi yerine oyun faresi kullanmak, titreşimli tıklama ve kelebek tıklama tekniklerini denemektir.

CPS testte saniye başına beş ve daha az tıklama yavaş kabul edilirken; 5-10 arası tıklama orta, 10 üzeri tıklamalar ise hızlı kabul edilir.

CPS, CPA, CPC, CPM, CPL Nedir?

CPS yanı sıra, CPA, CPC, CPM ve CPL gibi farklı reklam modelleri de vardır. Her biri farklı amaçlar için kullanılır ve ödeme yöntemleri farklıdır.

CPS (Cost Per Sale) ve CPA (Cost Per Action) Arasındaki Fark Nedir?

CPS (Cost Per Sale) ve CPA (Cost Per Action) reklam modelleri birbirine benzer gibi görünse de farklı amaçlar için kullanılırlar. CPS, yalnızca bir satış gerçekleştiğinde ödeme yaparken, CPA bir eylem gerçekleştiğinde (örneğin, bir form doldurulduğunda veya bir uygulama indirildiğinde) ödeme yapar. Her iki model de reklamverenlerin hedeflerine göre tercih edilir ve farklı ödeme yapılandırmalarını gerektirir.

CPS reklam modelinde yayıncılara nasıl ödeme yapılır?

CPS reklam modelinde yayıncılara ödeme, yalnızca başarılı satışlar gerçekleştikten sonra yapılır. Başarılı satışlar, reklamı yayıncının web sitesi veya platformunda tıklama yapan bir kullanıcının ürün veya hizmeti satın alması anlamına gelir. Bu şekilde, yayıncı yalnızca gerçek satışlardan gelir elde eder ve reklam veren ödeme yapar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu