Çin, DeepFake Haberlerini Engellemek İçin Yeni Düzenlemeler Getirdi!

Deepfake teknolojisi, dünyadaki hükümetler arasında çok büyük bir endişe yarattı ve bu da DeepFake teknolojisinin tehlikeleriyle ilgili birçok soruşturmaya yol açtı.

Hükümetler DeepFake önüne geçebilmek için düzenlemeler yapıyor ya da teknolojiyi tamamen yasaklıyorlar. Çin, sahte haberler oluşturmak ve yayınlamak için kullanılabilecek derin teknolojilere yasak getiren son ülke oldu.

Yasak, ABD eyaleti Kaliforniya’nın politik derinliği yasa dışı kılan yasama organı çıkarmasından yaklaşık bir buçuk ay sonra geldi. AB’nin ayrıca, DeepFake teknolojisi içeren çevrimiçi dezenformasyon yöntemlerini araştırdığı biliniyor.

Deepfake teknolojisi, gerçek zamanlı görünen sesler üretmek için videolardaki insanların manipüle edilebildiği bir AI uygulamasıdır. İzleyicileri çok ikna edici sonuçlarla kandırarak, diğer kişilerin vücutlarındaki ünlü yüzlerin görüntülerini bindirmek için kullanılabilir.


AMD

Çin, DeepFake Haberlerini Engellemek İçin Yeni Düzenlemeler Getirdi!

Teknoloji, uygulamalar ve sosyal medya aracılığıyla kamuoyunda yanlış bilgilendirme yaratma ve yaymada inanılmaz etkili ve tehlikeli bir araç olarak biliniyor. Sahte reklamların geçmişte yapılan seçimleri nasıl etkilediği konusundaki endişelerin artmasıyla birlikte, hükümetler Deepfake teknolojisinin halk tarafından kullanılmaması konusunda temkinli davranıyor.

Çin’in Siber İdaresi tarafından yayınlanan yeni Çin yönetmeliği, 1 Ocak 2020’den itibaren yürürlüğe girecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu