Tiktok Takipçi Satın Al

Artık WhatsApp Durumunuzu Facebook Hikayesi ile Paylaşabilirsiniz

Facebook’un satın aldığı WhatsApp, Haziran ayında, kullanıcıların WhatsApp durumlarını Facebook story ile paylaşmalarını sağlayacak yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Şirket bu özelliği kullanıcılarına yaymaya başladığı için testler sorunsuz geçti. WhatsApp henüz kullanıma sunma ilişkin resmi bir açıklama yapmadı, ancak çok sayıda kullanıcı bu özelliğin gelişini bildirmek için Twitter’da tweet attı.


Ayrıca Hindistan’daki uygulamanın 2.19.258 sürümüne sahip Android akıllı telefonlarımızda da var. Ancak Hindistan’daki iPhone ve Avrupa’nın merkezindeki Android akıllı telefonları henüz bu özelliği almadıklarını ve bunun sınırlı bir çıktı olduğunu öne sürüyorlar.

Bununla birlikte WhatsApp, web sitesinde bir WhatsApp Durumunu Facebook Hikayesi veya diğer uygulamalarla paylaşma adımlarını anlattığı bir SSS sayfası oluşturdu. Bu gelişme, bu özelliğin küresel bazda çok yakında tüm kullanıcılara geleceğini gösteriyor.

Artık WhatsApp Durumunuzu Facebook Hikayesi ile Paylaşabilirsiniz

İlgili Makaleler

Artık WhatsApp Durumları Facebook Hikayesi İle Paylaşabiliyor

Bu özelliği alan Android kullanıcılarından biri olursanız, Durum sekmesinde “Durumum” altında “hemen yanında bir paylaşım butonu bulunan” Facebook Hikayesine Paylaş “seçeneğini göreceksiniz.

Bu paylaşım düğmesine dokunulduğunda, WhatsApp Durumunuzu paylaşabileceğiniz tüm uygulamaları gösteren paylaşım penceresi açılır. “Facebook Hikayesine Paylaş” seçeneğine tıkladığınızda Facebook uygulaması simgesi gösterilecektir. Facebook uygulaması simgesine dokunduğunuzda, WhatsApp Durumunuzu Facebook Hikayesi ile paylaşmanıza izin veren uygulama açılır.

Artık WhatsApp Durumunuzu Facebook Hikayesi ile Paylaşabilirsiniz

Ayrıca, birden fazla durum güncellemesi yayınladıysanız, tümü Facebook Hikayesi ile paylaşılacaktır. Dolayısıyla, bunlardan yalnızca birkaçını paylaşmak istiyorsanız, “Durumum” bölümüne gitmeniz, paylaşmak istediklerinizi seçmeniz, sağ üst köşedeki üç nokta düğmesine ve ardından da “Facebook’ta paylaş” seçeneğini seçmelisiniz.

Facebook veya diğer uygulamalarla paylaştığınız WhatsApp Durumunun baştan sona şifrelemeyle korunmayacağını da belirtmek gerekir. WhatsApp Durumunu paylaşmak için bu özellik yalnızca cihazınızda yüklü olan Android için Facebook, iOS için Facebook veya Facebook Lite varsa kullanılabilir. Facebook, Instagram, Twitter gibi dev platformlar için sosyal medya ajansı gibi firmalar için oldukça önemlidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu