App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

App Store para iadesi nasıl alınır sorusu genellikle yanlışlıkla App Store’dan ücretli olan bir uygulamanın satın alınması durumunda sorulmaktadır.

Apple markalı tablet ve telefon sahipleri kimi zaman yanlışlıkla mağazadan uygulama satın alabilmektedir. Bu işlemin geri döndürülmesi ve ödenecek olan paranın geri iadesinin sağlanması mümkündür. Apple, kendisine bildirim yapılması şartıyla para iadesi yapmaktadır.

Apple, para iadesi özelliğini yetişkinlerden çok çocukların telefonları karıştırırken yanlışlıkla uygulama satın alınmasına neden olacak işlemleri yapmasından dolayı devreye sokmuştur. Çünkü pek çok çocuk, ailelerine ait olan telefon ve tabletleri kullanmaktadır. Bu kullanım esnasında da bilinçsiz olarak uygulama satın alınabilmektedir. Dolayısı ile Apple her ne sebeple olursa olsun, kullanıcılarının ücretli olan bir uygulamayı yanlışlıkla indirdiklerini kendilerine bildirilmesi durumunda para iadesi yapmaktadır.

App Store Para İadesi Nasıl Alınır?

İşlemin Aşamaları

Apple’dan para iadesi istemek için kullanıcıların Apple hesaplarına girmesi gerekmektedir. Daha sonra kullanıcılar, ‘Apple Sorun Bildir’ seçeneğine tıklamalıdır. Bu tıklama işleminden sonra ekrana uygulama listesi gelecektir ve bu uygulama listesinden yanlışlıkla indirilen uygulama seçilmesi, ‘Sorun Bildir’ seçeneğine tıklanılmalıdır. Sorun Seç aşamasında da sorun açıklaması İngilizce olarak yazılmalıdır. Bu yazıda, para iadesi istendiği belirtilmelidir.

Apple’a yazılı bir açıklama ile başvurulduktan sonra para iadesi 10 gün içinde alışveriş yapılan kredi kartının hesabına aktarılmaktadır. Söz konusu uygulamanın iade edilmesinden sonra uygulama güncellenememektedir. App Store para iadesi nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basittir. Görüldüğü üzere yaklaşık olarak 1 dakikalık süre içerisinde para iadesi talebinde ulunabilmekte mümkündür. Fakat burada dikkat edilmesi gereken; yazılı başvuruda dil olarak İngilizcenin kullanılmasıdır. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için gereksinim duyulan dil seviyesi ileri düzeyde değildir. Google translate kullanılarak bile açıklama yazılabilmektedir.

Göz atın:   PlayStation Plus Aralık 2019 Ücretsiz Oyunları Belli Oldu
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu