TeknoDiot
   
   

Android için WhatsApp’ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Etkinleştirilir?

Android için WhatsApp'ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Etkinleştirilir?

Birkaç ay bekledikten sonra, WhatsApp nihayet Android istemcisine yerel bir parmak izi kilitleme özelliği ekledi. Android için WhatsApp’ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Etkinleştirilir?

Şirket, birkaç ay önce Touch ID / Face ID desteği ile iOS istemcisine benzer bir özellik sundu. Android için, bu özellik hala beta sürümde olsa da yakında kullanıma açık hale getirilmeli.

WhatsApp’taki parmak izi kilidi kullanımı oldukça basittir. Hali hazırda uygulandığı gibi, özellik birçok özelleştirme seçeneğinden yoksundur. Bu, WhatsApp’ı Şifre / PIN kullanarak veya parmak izi kilidi yerine yüz kilidi kullanarak kilitleyememeyi içerir. Bununla birlikte, WhatsApp önümüzdeki birkaç ay içinde parmak izi bulunann tüm cihazlarda kullanıma sunulacak, hali hazırda kullanıma sunulan Android cihazlar mevcut.

Aşağıdaki adımları izlemeden önce, en son WhatsApp Android beta sürümünü kullandığınızdan emin olun. Beta programına dahil değilseniz buradan gerekli WhatsApp APK dosyasını indirebilirsiniz.

WhatsApp’ta parmak izi kilidi nasıl etkinleştir?

Adım 1:  WhatsApp’ı açın, sağ üstteki 3 noktalı taşma menü düğmesine dokunun ve Ayarlar’ı seçin. Oradan, Hesap -> Gizlilik‘i seçin. En altına gidin ve Parmak İzi kilidi öğesine dokunun.

Adım 2:  Parmak İzi Kilidi geçişini etkinleştirin. Şimdi özellikle ilgili bazı temel özelleştirme seçeneklerine sahip olacaksınız. Bu, WhatsApp’ın kendisini otomatik olarak kilitlemesi gereken süreyi ve WhatsApp bildirim içeriğinin maskelenmesini isteyip istemediğinizi de içerir.

Android için WhatsApp'ta Parmak İzi Kilidi Nasıl Etkinleştirilir?

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.