Tiktok Takipçi Satın Al

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Sizlere android telefonlarınızda telefon yedeklemeyi nasıl yapacağınızı basit ve detaylı olarak anlattık.

Her geçen gün ortaya çıkan güvenlik açıkları sebebiyle akıllı telefonların içerisinde depolanan verilerin silinmesi ya da hasar görmesi gibi olasılıklar ortaya çıkıyor.


Bu olasılıklarla karşılaşmadan önce muhakkak kendi önlemlerinizi almalı, veri yedeklemesini gerçekleştirmelisiniz. Kendinize ait yedekleri herhangi bir bulut sunusunda almadığınız durumda geri dönüşü olmayan bir yola çoktan girmiş olacaksınız.

Son zamanlarda neredeyse herkesin elinde bulunan Android telefon yedekleme konusunda geçmişe göre kendi önlemlerini alıyor ancak bu önlemler bazı durumlarda yetersiz kalıyor. Bu yayınımızda yedekleme işlemini kendi yöntemlerinizle nasıl gerçekleştirebileceğinize dair bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Android Telefonu Bilgisayara Yedekleme

Hiçbir zaman yanınızdan ayırmadığınız akıllı telefonunuzun olası çalıntı ya da kaybolma durumlarında veri kaybını önlemek için aşağıdaki seçeneklerden birini kullanarak yedekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Google Photos İle Yedek Alma

Google’ın önemli servislerinden biri olan Google Photos cihazınızda bulunan tüm resimleri otomatik olarak bulut tabanlı yazılıma kaydederek yedeğin bilgisayardan da ulaşılabilir halde olmasını sağlıyor. Buradan alınan yedeklere ulaşmak için bilgisayara Google Drive yazılımını yüklemeniz ve yazılıma telefonda kayıtlı olan Google hesabınız ile giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Rom Manager

Telefonunuzun tam yedeğini alarak tekrardan geri yüklemeye izin veren Rom Manager sadece Root erişimi açık olan telefonlarda kullanılıyor. Telefon içerisinde yaptığınız bir işlemden dolayı cihaz kullanılamaz hale gelirse aldığınız yedeği bu uygulamayı kullanarak flaşlayarak tekrardan geri yükleyebilirsiniz.

Backup Your Mobile

Her telefonda root erişimi olmayabilir. Bu sebeple cihazınızda yedek almak için rootsuz işlem yapmaya izin veren uygulamalar kullanmalısınız. Backup Your Mobile bu uygulamalardan biridir. Telefon içerisinde bulunan “Kişiler, Telefon Ayarları, Güvenlik Ayarları, Uygulama Listesi, Kullanıcı Uygulamaları, SMS ve Çağrı Kayıtları” gibi bilgilerin yedeklerini rahatlıkla uygulamayı kullanarak alabiliyorsunuz.

Wifi FTP Server

Her geçen gün geçmişteki alışkanlıklarımızı kaybediyor kablosuz veri transferi konusunda istekler sunuyoruz. Bu durum yedekleme işleminde de karşımıza çıkıyor. Wifi FTP Server uygulamasını kullanarak telefonunuzu sunucu haline getirebilir, bilgisayarınızdan bağlanarak telefon içerisinde bulunan bilgilerin yedeklemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Hem de bu işlemde herhangi bir bağlantı kablosu kullanmanıza kesinlikle gerek kalmıyor.

Google One

Google One, genişletilmiş bulut depolama alanı sunan ve tüketici pazarına yönelik olarak Google tarafından geliştirilen bir abonelik hizmetidir. Her Google Hesabı, Google Drive, Gmail ve Google Fotoğraflar’da paylaşılan 15 gigabayt ücretsiz depolama alanıyla başlar. Üst seviye bir depolama isterseniz aylık/yıllık ücretlerle geçebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzu daha kolaylıkla yedekleme imkanı bulmuş olursunuz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu