Tiktok Takipçi Satın Al

Amazon Project Zero, Türkiye’de Hizmete Açıldı

Amazon’un hizmet verdiği on yedi ülkede markaları koruyan ve güçlendiren Project Zero, pazaryerlerindeki sahte ürün satışını sıfıra indirmeyi hedefliyor.

Amazon bugün yaptığı açıklamayla Amazon Project Zero girişiminin Türkiye, Avustralya, Brezilya, Hollanda, Suudi Arabistan, Singapur ve BAE’nin dahil olduğu yedi yeni ülkede daha hizmete açıldığını duyurdu.


Eklenen yedi yeni ülke ile Amazon pazaryerlerinin bulunduğu toplamda on yedi ülkeyi kapsayan Project Zero, Amazon’un gelişmiş ve yenilikçi yapay zekâ teknolojisini markaların gireceği detaylı bilgilerle harmanlayarak sahte ürün satışlarını sıfıra indirmeyi hedefliyor.

Amazon’un müşterilerine her daim orijinal ürünler sunmak adına uzun süredir yürüttüğü çalışmalar ve yatırımlar sonucu ilk kez 2019 yılında kullanıma sunulan Project Zero, aralarında Arduino, BMW, ChessCentral, LifeProof, OtterBox, Salvatore Ferragamo ve Veet’in de bulunduğu, 10,000’in üzerinde global marka ve yeni girişim tarafından destekleniyor.

Amazon Project Zero Nedir?

Amazon’un otomatik koruma sistemi, bir günde 5 milyarın üzerinde yeni ürünü etkin ve sürekli olarak tarıyor ve şüpheli listelemeleri belirliyor. Gücünü Amazon’un yapay zeka sistemlerinden alan otomatik koruma sistemi, sürekli yeni bilgilerle güçlendirildiği için sahte ürünlerin listelenmesinin önüne geçerken, her gün daha sağlıklı sonuçlar elde ediliyor.

Project Zero markaları kendi yönettikleri araçlar aracılığıyla güçlendiriyor ve onlara pazaryerlerindeki sahte ürünleri daha önce eşi görülmemiş bir şekilde kaldırma imkânı tanıyor. Sistemden kaldırılan bu ürünler, otomasyon koruma sistemleri ile paylaşılıyor ve bu sayede sahte ürünlerin gelecekte de etkin bir şekilde önlenmesi sağlanıyor.

Amazon Project Zero, Türkiye'de Hizmete Açıldı

Ürün seri numarası tanımlama, markaların kendi üretim veya paketleme süreçlerinde uyguladıkları eşsiz bir kod sayesinde kullanılabiliyor ve markaların Amazon üzerinden satılan tüm ürünlerinin teker teker taranarak orijinal olduğunun teyit edilmesine yardımcı oluyor. Ürün seri numarası tanımlama isteğe bağlı bir hizmet olsa da Project Zero’nun bir parçası olan markalar bu sistem ile en iyi sonuçlara ulaşabiliyor.

Amazon IP Hızlandırıcısı, firmaların fikri mülkiyetlerinin haklarını daha hızlı almasını ve Amazon üzerinde markalarını korumasını sağlıyor. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için geliştirilen bu program sayesinde dünyanın her yerindeki girişimciler, ABD’deki fikri mülkiyetlerini koruyabiliyorlar. IP Hızlandırıcısı, girişimcileri ticari markaların korunması konusunda ABD’deki uzman hukuk firmaları ile bir araya getiriyor. Girişimciler, Amazon aracılığıyla firmalarla daha önce anlaşılan uygun fiyatlar üzerinden hukuk danışmanlığı alabiliyorlar.

Amazon Marka Kaydı, markalara Amazon üzerinde fikri mülkiyetlerini korumanın yanı sıra müşterilerine güvenilir hizmet vermelerini sağlayan güçlü araçlar aracılığıyla yardımcı oluyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu