Tiktok Takipçi Satın Al

Akıllı Telefonların Şarj Süresini Uzatma Yöntemleri

Bu makalemizde akıllı telefonların şarj sürelerini nasıl uzatabileceğinizi anlattık. Detaylar makalemizin ilerleyen paragraflarında…

Akıllı Telefonlarda Şarj Süresi

2007 yılından itibaren hayatlarımıza girmesi ile herkesi esir alan akıllı telefonlar, akıllı ve özellikli olduğu kadar şarj süresiyle de hepimizi kendinden farklı olarak prizlere bağımlı yapmış durumda. Akıllı telefonların çoğunda şarj ortalama süresi 1 gün olup bu durum da yeni telefonlar için geçerlidir. Telefonu kullanmaya başladığınız andan itibaren geçen her gün batarya süresinin daha da çabuk tükenmesine yol açıyor. Bataryalar birçok modelde telefona gömülü olunca bu da ciddi problemler yaratabilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaşmamak ya da mevcut bataryanın süresini uzatabilmek için internet ortamında yayınlanmış olan birçok yöntem ve teknik bulunmaktadır.


Siz de bu teknikleri deneyerek telefonlarda şarjın dayanım süresini uzatabilir ve telefonunuzu daha uzun süre şarja koymadan kullanabilirsiniz. Her bataryanın bir dolum ömrü vardır. Örneğin bataryaların çoğu 3000 ile 400 arasında şarj olmaya hazır olacak şekilde üretilmektedir. Daha fazla şarj edilme durumlarında batarya ölmüş terimi kullanılır. Bu durumdan kaçınabilmek için şarj süresini uzatma yöntemleri yazımızdaki yöntemleri denemeniz önerilir.

Akıllı Telefonların Şarj Süresini Uzatma Yöntemleri

Telefon Şarj Ömrünü Uzatma Teknikleri

Telefonunuzda şarj süresini uzatma yöntemleri teknik ve bireysel tercihler olarak ikiye ayrılmaktadır. Bireysel tercihlere baktığımız zaman çoğumuz telefonumuzun mobil verisini dışarıda bulunduğumuz sürece açık tutarız. İnternet bağlantısı sürekli olarak baz istasyonu ile iletişime kurmaya çalıştığı için telefon cebinizde olsa dahi hızlıca tükenmeye başlar. Bunun yerine sadece kullanım anlarınızda internetinizi açmanız telefonunuzun şarjını uzatmaktadır. Bir ikinci durum ise telefonda yer alan konum ya da bluetooth hizmetleri de telefonun şarjını hızlıca bitirmektedir.

Bu hizmetleri sadece kullanım süresi içerisinde aktif edebilirsiniz. Üçüncü bireysel tercih ise telefonu tam ışık ya da yarım ışık olarak kullanmak. Telefon ekran parlaklığı ne kadar yüksek olursa o kadar çabuk batarya tükenir. Bu tür durumlar için yine diğer durumlarda olduğu gibi sadece kullanım alanlarında açık tutabilirsiniz. Böylece şarj tüketim süresini belirli oranda düşürebilirsiniz.

Teknik konulara baktığımız zaman öncelikle hepimizin düştüğü hataların başında telefonlarımızı geceleri şarj etme durumudur. Geceleri uyumadan önce telefonu şarja koyarız ve sabah uyandığımızda tam şarj ile güne başlamak için. Bu durumda telefonunuz 2 saatte şarj olurken geri kalan tüm zamanda elektrik almakta lakin bataryaya dolum sağlamamaktadır. Bu da bataryanın ömrünü kısaltmaktadır. Bu tür durumlar ileride aynı zamanda bataryaların ısınmasına ve patlamasına dahi yol açmaktadır.

Bu nedenle uyanık olduğunuz saatlerde şarj etmeye çalışın. Bir başka şarj süresini uzatma yöntemi ise telefonunuzun şarj ederken orijinal şarj aletiniz ile doldurmaya çalışın. Kalitesiz ve telefonunuza uyumlu olmayan şarj aletleri ile şarj etmeye çalıştığınızda telefonun hem şarj giriş kısmını bozduğu gibi batarya ömrünü de düşürmektedir. Bu yöntemlere uyarak telefonunuzda hatırı sayılı bir dönem için batarya ömrünü uzatabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu