Tiktok Takipçi Satın Al

Yerli ve Milli: Dezenfektan Koridoru

Yerli ve milli ‘dezenfektan koridoru’ sahaya çıkmaya hazırlanıyor.

Tezmaksan, Koronavirüs pandemisi ile meydana gelen medikal ihtiyaçlara cevap vermek üzere tamamı yerli mühendislerden oluşan bir ekiple geliştirdiği dezenfektan koridorunun hazırlıklarını tamamladı.


Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, sistemin kamu hastanelerine bağışlanacağını, özel hastanelere ise maliyetinin çok altında satılacağını duyurdu.

Bugün makineleri yapan makineler olarak adlandırılan takım tezgahları sektöründe Türkiye’nin lider, Avrupa’nın ise beşinci büyük markası olan Tezmaksan,milli üretime sağladığı katma değerle biliniyor.

Türkiye’nin rekabet gücünü arttıracak, yerli üreticilerin maliyetlerinin düşürecek ve kriz dönemlerini minimum hasarla atlamayı mümkün kılacak Robocam, Cubebox, Kapasitematik gibi milli teknolojilerle Türkiye’yi Endüstri 4.0 konusunda başarıyla temsil eden Tezmaksan, Kovid-19 mücadelesine de yerli üretimle geliştirdiği ‘dezenfektan koridoru’ile destek veriyor.

İlgili Makaleler

Dezenfektan koridoru nasıl çalışıyor?

Dezenfektan koridoru/kabini; kabin şasesi, pompa, filtre, püskürtme sistemi (nozul)ve hareket sensörü bileşenlerinden oluşuyor. Koridora giriş yapan kişiyi hareket sensörü sayesinde algılayan sistem, orta basınçta pulverize solüsyon yani dezenfektan püskürtüyor.

Püskürtme sistemi sayesinde dört adet sol, dört adet sağ taraftan olmak üzere beş saniye boyunca sekiz adet orta basınçta dezenfektan püskürten koridor, tam kapasite bir hijyen sağlıyor.Sistem süreleri ve dozajları ayarlanabilir parametrelerden oluşan ‘dezenfektan koridoru’, öte yandan kabin ebadı ve nozul sayısı artırıldıkça araçların dış kaportalarının sterilize edilmesi gibi farklı kapsamlara uyarlanabiliyor.

Yerli ve Milli: Dezenfektan Koridoru

Yerli ve Milli: Dezenfektan Koridoru Yerli ve Milli: Dezenfektan Koridoru Yerli ve Milli: Dezenfektan Koridoru Yerli ve Milli: Dezenfektan Koridoru Yerli ve Milli: Dezenfektan Koridoru

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu