Windows 7 Direnmekte Devam Ediyor!

Microsoft’un lisansı altında yer alan popüler işletim sistemi Windows’un en popüler sürümü Windows 7, Windows 10 karşısında direnişi sürdürüyor. Windows 7 direnmekte devam ediyor.

Microsoft’un en çok kullanılan Windows sürümleri arasında yer alan Windows 7 direniyor. 2017 sonu itibarıyla Windows 10 işletim sisteminin sonunda Windows 7 sürümünü alt etmesi bekleniyordu. Ancak rakamlara bakıldığı zaman o iş hiç de öyle göstermiyor.

Windows 7 Direnmekte Devam Ediyor!

Windows 7 Lider!

Microsoft şirketi geçen ay içerisinde Microsoft600 milyon aktif Windows 10 kullanıcısı olduğunu açıklamıştı. Windows 10 çıktıktan sonra piyasada pek kullanılmaz denilmişti hakkında ancak Windows 7 hiç de denilen gibi bir durumda olmadı. Netmarketshare tarafından sunulan analiz raporuna göre, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Windows 7 sayılarındaki düşüş stabil. Şimdi yayınlanan analiz detaylarına bakalım.

Windows 7:  Kasım 2017’de sadece yüzde 0.04’lük düşüş yaşandı. Pazar payı yüzde 43.08 payında.

Windows 10: Yüzde 0.98 artışla yüzde 32.93 paya sahip.

Windows 8.1: Yüzde 0.22 düşüşle yüzde 5.71 pay ile pazarda.

Windows XP: Yüzde 0.55 düşüşle yüzde 5.18 pazarda.

 

Göz atın:   Realme Buds Air Kulaklığı Türkiye'ye Geliyor!
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. Windows 7’yi sözde bitirmek için çıkarılan Windows 10; DirectX12, güncelleme ve mağaza desteği gibi şirinliklerine rağmen hâlâ çoğu kullanıcıya Windows 7’nin yerini aratıyor! Windows 7’de çalışan birçok yazılımı uyumluluk modunda bile çalıştıramaması, hâlihazırda kullanılan çoğu PC’de doğru dürüst çalışabilmesi için donanıma RAM ve SSD ilavesi gerektirmesi, seçilebilen bir yerleşik Windows 7 teması içermediğinden kullanıcıyı Windows 7’den âşina olduğu o üç boyutlu pencere ve menülerden mahrum bırakması gibi “Ne varsa eskide var; gelen, gideni aratır.” sözünü haklı çıkaran dezavantajlar Windows 10’da olduğu sürece, Windows 7 daha uzun yıllar boyunca pek çok kullanıcının gözde işletim sistemi olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu