WhatsApp'ın Açığı Bulundu! - TeknoDiot.com

WhatsApp’ın Açığı Bulundu!

Abone Ol 

WhatsApp’ın güvenlik özelliklerinden biri, uçtan uca şifreleme desteğidir. Bu, WhatsApp aracılığıyla gönderilen ve alınan mesajların şifrelenmiş olduğu anlamına gelir; bu, teoride hiç kimsenin iletilerinizin ortasında iletime müdahale edemeyeceği ve okuyamayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, Check Point’teki güvenlik araştırmacıları aksini önermektedir.

takipçi satın al
takipçi satın al

Las Vegas’ta düzenlenen Black Hat güvenlik konferansında, araştırmacılar tarafından sohbet mesajlarının değiştirilmesine izin verecekleri birkaç WhatsApp hatası olduğu ortaya çıktı. Bu teoride hacker’ın bir mesajı alıp içeriğini tamamen farklı bir mesaj gibi görünmesi için değiştirebileceği anlamına gelmektedir.

Keşfedilen diğer kusurlardan biri, hacker’ın bir iletinin göndericisinin nasıl tanımlandığını değiştirmesine izin vererek, hacker’ın bir mesajı başka birinden geldiği gibi göstermesini sağlamak için yanlış bir şekilde nitelendirmesini sağladı. Bu da kötü niyetli niyetli hackerların sahte haberi yaymalarına ve inanılır bir kaynaktan geldiğine inanmalarına izin verebileceği için kaos oluşturabilecek olduğu söyleniyor, Check Point bu sorunların o zamandan beri ele alındığını iddia ediyor.

WhatsApp'ın Açığı Bulundu!

TechRadar Pro’ya yapılan bir açıklamada, Facebook sözcüsü, “Bir yıl önce bu sorunu dikkatlice inceledik ve WhatsApp’ta sağladığımız güvenlik açığının bir güvenlik açığı olduğunu söylemek yanlıştır. Burada açıklanan senaryo, bir kişinin yazmadığı bir şey gibi görünmesi için yalnızca bir e-posta dizisindeki yanıtları değiştirmenin mobil eşdeğeridir. Bu araştırmacılar tarafından gündeme getirilen endişelerin ele alınmasının mesajların kökeni hakkında bilgi depolamak gibi WhatsApp’ı daha az özel hale getirebileceğine dikkat etmemiz gerekir. ” diyerek sözlerini tamamladı.

Göz atın:   4 Adet Kamerası Bulunan Akıllı Telefon: Blackview S8

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!