Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp’ın Açığı Bulundu!

WhatsApp’ın güvenlik özelliklerinden biri, uçtan uca şifreleme desteğidir. Bu, WhatsApp aracılığıyla gönderilen ve alınan mesajların şifrelenmiş olduğu anlamına gelir; bu, teoride hiç kimsenin iletilerinizin ortasında iletime müdahale edemeyeceği ve okuyamayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, Check Point’teki güvenlik araştırmacıları aksini önermektedir.

Las Vegas’ta düzenlenen Black Hat güvenlik konferansında, araştırmacılar tarafından sohbet mesajlarının değiştirilmesine izin verecekleri birkaç WhatsApp hatası olduğu ortaya çıktı. Bu teoride hacker’ın bir mesajı alıp içeriğini tamamen farklı bir mesaj gibi görünmesi için değiştirebileceği anlamına gelmektedir.


Keşfedilen diğer kusurlardan biri, hacker’ın bir iletinin göndericisinin nasıl tanımlandığını değiştirmesine izin vererek, hacker’ın bir mesajı başka birinden geldiği gibi göstermesini sağlamak için yanlış bir şekilde nitelendirmesini sağladı. Bu da kötü niyetli niyetli hackerların sahte haberi yaymalarına ve inanılır bir kaynaktan geldiğine inanmalarına izin verebileceği için kaos oluşturabilecek olduğu söyleniyor, Check Point bu sorunların o zamandan beri ele alındığını iddia ediyor.

WhatsApp'ın Açığı Bulundu!

TechRadar Pro’ya yapılan bir açıklamada, Facebook sözcüsü, “Bir yıl önce bu sorunu dikkatlice inceledik ve WhatsApp’ta sağladığımız güvenlik açığının bir güvenlik açığı olduğunu söylemek yanlıştır. Burada açıklanan senaryo, bir kişinin yazmadığı bir şey gibi görünmesi için yalnızca bir e-posta dizisindeki yanıtları değiştirmenin mobil eşdeğeridir. Bu araştırmacılar tarafından gündeme getirilen endişelerin ele alınmasının mesajların kökeni hakkında bilgi depolamak gibi WhatsApp’ı daha az özel hale getirebileceğine dikkat etmemiz gerekir. ” diyerek sözlerini tamamladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu