Rusya'da, iPhone 11'in Kullanışlı Özelliği Kapatıldı - TeknoDiot.com

Rusya’da, iPhone 11’in Kullanışlı Özelliği Kapatıldı

Abone Ol 

Apple’ın iPhone 11 serisi yeni akıllı telefonlarında sunulan Rusya’daki U1 çipini etkinleştirmediği biliniyordu.

Akıllı telefonu cihazlarına yönlendirerek diğer kullanıcılara veri aktarmanıza olanak tanır. Izvestia’ya göre, bilgili bir muhbire atıfta bulunarak, Cupertino’dan şirket yetkililerden gerekli frekansları kullanma izni almaya çalıştı, ancak başarılı olamadı. Bilgiler, İletişim Bakanlığı tarafından onaylandı.

Bu çip, iPhone 11’de, akıllı telefonu cihazlarına yönlendirerek diğer kullanıcılara veri aktarmanızı sağlayan yeni bir veri aktarımı yöntemi sağlamak için kullanılır. Kullanılabilir akıllı telefonlar listesinde alıcıyı aramanıza gerek yoktur.

Rusya'da, iPhone 11'in Kullanışlı Özelliği Kapatıldı

iPhone 11’in Kullanışlı Özelliği Kapatıldı

Bu durumda, kısa mesafelerde minimum enerji maliyeti ile veri aktarmanızı sağlayan Ultra Geniş Bant teknolojisi kullanılır. 3 metreye kadar bir mesafede, hız 480 Mbps’ye ulaşır, mesafe 10 metreyi geçmezse, hız 110 Mbps olabilir.

Roskomnadzor, Apple‘a 6 GHz bandındaki frekanslar için lisans vermedi. Resmi olarak, Rusya’da, 2.85 ila 10.6 GHz arasındaki frekansları kullanabilirsiniz, ancak iPhone 11‘deki U1 çipinin radyasyon gücü “hata düzeyinde” ayarlanan değerlerden daha büyüktür.

Kaynak, Savunma Bakanlığının, ülkenin savunması için önemlerinden ötürü, bu frekansları düzeltme talebi ile Devlet Radyo Frekansları Komisyonuna başvurduğunu açıklıyor.

Göz atın:   iPhone 11 Gece Modunda Nasıl Performans Sergiliyor? İşte Gece Modu Fotoğraf Örnekleri

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu