TeknoDiot
     
     
     

Paintball Tarihi

Paintball Tarihi

İlk olarak 1980 yılların başında görülen ve fazla yaygın olmayan Paintball, National Survival Games şirketinin sahibi, Bob Gurnsey; Paintball oyunu için özel olarak tasarlanan silahını sürdü. O yıllar içerisinde oyuncuların vahşi doğa içerisinde hayatta kalma şartları ile insanlara kimliklerini değiştirme yetisi sağlamış olan sert bir oyundu.  İlk zamanlar oyunun temel malzemeleri pusula ve haritalardı ve kurallar basit ve netti, “ her oyuncu hayatta kalmak için çalışır ve bir takım ayakta kalır, silahlardan ateş edilen boya kapsülleri, temas geldiği anda patlamakta ve gelen oyuncu diskalifiye olmaktadır”. Paintball oyunu aslında bir tür santraç oyunu gibidir çünkü stratejiye yönelik kullanılmaktadır. Elinizde olan şartları son ana kadar kullanarak insan zekasıyla birlikte karşındaki düşmanı yok etme oyunudur.

Paintball Yaygınlaştı

Amerika başta olmak üzere bütün dünyada şu anda Paintball ile alakalı kuruluşların adedi yüzlerle ifade edilebilir. Bu kuruluşların arasında Paintball oyun alanları, malzeme satıcıları, takımlar ve hem de yerel ve uluslararası Paintball federasyonları bulunmaktadır. Uluslararası turnuvalar yardımıyla oyunculara ülkelerini temsil etme fırsatı sağlanmaktadır. Paintball oynanan ülkelerin bazıları şunlardır; A.B.D., İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya, Tayland, İrlanda, Japonya, Avusturalya, Brezilya, Norveç, Güney Afrika, Çekoslovakya, İtalya, Arjantin, Yeni Zellanda, Arjantin, Panama…

Paintball’da bütün oyuncunun yüzünde, kırılmaz camlı özel bir maske ve elinde ise özel, gazlı silahları bulunmaktadır. Bu silahlar gerçek silahları andırmakla birlikte patladığında boyayan kapsüller atmaktadır. Kapsüller manzara olarak misket büyüklüğündedir. Bu boyalar nişasta ve tuz karışımı plastik aynısı bir malzeme ile kaplıdır, tabiat arkadaşıdır ve etrafı kirletmeden kendi kendine kısa bir vakit ortamında yok olur. Kapsülün içindeki boya tamimiyle natural besin boyasıdır. Hem de giysilerin üzerinden ıslak bir bezle dahi basitçe çıkartılabilir.

Paintball Temel Kuralları

Oyunun aslı kuralı boyanan yani vurulan oyuncu oyundan elenir. Oyunun hedefi ise verdiği senaryoyu uygulamaktır. Daha fazla bilgi için https://www.evosports.com/aktiviteler/paintball/ sitesine girip bilgi alabilirsiniz. Her grup karşı takımı yıkma amacıyla ellerinden gelen bütün savaşı vermektedirler.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


iPhone 11 Tanıtıldı! iPhone 11 Özellikleri ve Fiyatı

Buğra Noyan

İnstagram İndir

Uğur Aydemir

Deep Fusion, iOS 13.2 Public Beta İle Kullanıma Sunuldu

Adil Anıl Öktem

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.