«
NVIDIA GTX 1180 Founders Edition Çıkış Tarihi Belli Oldu Bilgisayar Haberleri Donanım Haberleri NVIDIA Haberleri

NVIDIA cephesinden yeni ekran kartları için kollar sıvanmış durumda. Yeni ekran kartı GTX 1180 Founders Edition’ın çıkış tarihi belli oldu.

Ekran kartı olarak popüler marka bildiğimiz NVIDIA kolları sıvamış durumda diyebiliriz. NVIDIA tarafından GTX 11 serisi grafik kartları ilk kez bu yaz itibariyle gösterilmeye başlanacak. NVIDIA GTX 1180 Founders Edition çıkış tarihi belli oldu.

[ilgiliicerik icerik_id=”17576″]

GTX 1080 Founders Edition bundan tam 2 yıl önce tanıtılmıştı. Yakın zamanda da GTX 1180 Founders Edition modeli tanıtılacak. Buradan anladığımız üzere her iki yılda bir GTX Founders Edition modeli tanıtılacak gibi duruyor. 2 yıl önceki NVIDIA GTX 1080 Founders Edition modeli, 16 nm Pascal GPU mimarisinin temsilcisi olmuştu. Bu ürünü GTX 1070 ve daha düşük modeller takip etti. GTX 1180 Founders Edition grafik kartı 2018 Temmuz ayı içerisinde bekleyenleriyle buluşacak. Founders Edition modelini ise tahmin edeceğiniz gibi GTX 1180 ve GTX 1170 grafik kartları izleyecek. Şirketin iş ortaklarına GPU ve bellek teslimatlarını ise 15 Haziran tarihinde gerçekleştireceği ileri sürülüyor.

NVIDIA GTX 1180 Founders Edition Çıkış Tarihi Belli Oldu Bilgisayar Haberleri Donanım Haberleri NVIDIA Haberleri

NVIDIA şirketi ise piyasaya sürmesine ise Ağustos veya Eylül ayında izin verilecek. NVIDIA sadece yeni PC donanımları üzerinde çalışmıyor. mobil GPU üzerinde de çalışmaları var. mobil GPU modellerinin çıkışı ise yıl sonunu bulacak gibi gözüküyor. Turing tabanlı NVIDIA Quadro kartların ise Ağustos ayında görücüye çıkacağı düşünülüyor.

NVIDIA GTX 1180 ekran kartları 3,584 CUDA çekirdeği1.6 ile 1.8 GHz hızlarında olacak ayrıca 8 GB ile 16 GB GDDR6 bellek ile geleceği söylentiler arasında. NVIDIA GTX 1180 Founders Edition’nın çıkışından sonra diğer NVIDIA ekran kartlarının fiyatlarının da düşeceği belirtildi.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *