Akıllı Telefon Haberleri

iPhone XS ve iPhone XS Max’ın Servis Ücretleri Dudak Uçuklatıyor!

Apple, dün Türkiye saati ile 20:00’da düzenlediği etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtmıştı. Tanıtımın hemen ardından da fiyat güncellemesine gitti. iPhone XS ve iPhone XS Max’ın servis ücretleri belli oldu.

Dün akşam tanıtılan iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinin henüz Türkiye için çıkış tarihi ve fiyatı netlik kazanmış değil. Apple’ın dün ki etkinliğinden sonra bir önceki Apple ürünlerine zamda beraberinde geldi. Ek olarak Apple, resmi web sitesinde servis ücretlerini güncelledi.

[sp-related style=”dark” id=”29591″] [sp-related style=”dark” id=”29586″]

iPhone X modeli Apple tarafından hemen unutuldu, online Apple mağazasında yerini iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR aldı bile. Ancak Türkiye’de de online mağaza güncellemesi sonrası, yeni modellerin henüz ne kadara satılacağı belli değil. Amerika’da modeller sırasıyla iPhone XS modeli 999 dolar, iPhone XS Max modeli 1099 dolar ve iPhone XR modeli 749 dolardan başlayan fiyatlarla raflarda yerini alacak.

[sp-related style=”dark” id=”29629″] [sp-related style=”dark” id=”29580″]

Apple bazı güncellemelerde yaptı bu güncellemelerden servis fiyatları da nasibini almış oldu. Henüz iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinin Türkiye fiyatı açıklanmadı ancak servis fiyatları sitedeki yerini aldı. Yayınlanan servis ücretleri listesindeki fiyatlar fahiş fiyatları yani en düşük hali diyebiliriz. iPhone cihazında ortaya çıkan hasarın boyutuna göre fiyat değişkenlik göstermekte.

iPhone XS ve iPhone XS Max'ın Servis Ücretleri Dudak Uçuklatıyor! Akıllı Telefon Haberleri

999 dolar fiyatlı iPhone XS’in sadece ekran onarımı 1.999 TL olarak açıklanmış. “Diğer Hasar” olarak belirtilen alandaki onarım ise 6.499 TL. Eğer bir iPhone XS modeliniz olursa ve bu cihaz bozulursa, 64 GB iPhone 8 fiyatına hasar giderme ücreti vermeniz gerekecektir. iPhone XS Max için olay daha kötü durumda. iPhone XS Max’ın yalnızca ekran onarımı 2.490 TL. Diğer hasar onarımı ise tam 7.299 TL fiyata sahip. Apple diğer iPhone modellerininde servis fiyatlarında güncellemeye gittiğinin de altını çizelim. Son olarak bir diğer yeni iPhone modeli olan iPhone XR modelinin servis fiyatları listesinde henüz yerini almamış odluğunu görüyoruz yakın zamanda Apple bu listeyi tekrar güncelleyeceği tahmin ediliyor.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı