Trend

RPG Mobil Oyun Severler İçin: Call of Antia

Tiktok Takipçi Satın Al

Call of Antia, FunPlus International AG tarafından geliştirilen RPG türündeki mobil oyundur. Oyunun mekaniği, arka arkaya üç bulmacayı geçmek, karakterleri yükseltmek ve kendinize ait bir Antia evreninde oyun hikayesini geliştirmek üzerine kurulu.

Savaşlar PvE ve PvP modlarında gerçekleşiyor. Ayrıca seviyenizi geliştirdikçe bir ittifaka (loncalar) katılabilir ve büyük ittifak savaşları yapabiliyorsunuz. Call of Antia, gerçek anlamda grafikleri ve oyun içerisinde kullanılan renkler ile birlikte göz alıcılığıyla dikkat çekiyor. Oyunu ilk açtığınız zaman öğretici size rehber olarak yönlendiriyor ve oyuna daha hakim olmanıza sağlıyor.


Oyun, epik kahramanlar, efsanevi kötü karakterler, gerçek zamanlı etkinlikler, çevrimiçi savaş modları ve daha fazlasını içeriyor.

Oyuncular Antia dünyasını Dark Legion’dan korumak için elde edilebilecek ve seviye atlayabilecek 50’den fazla destansı kahramanla stratejik savaşa girebiliyor. Efsanevi yetenekli kahramanlar, Antia evreninin sırlarını ortaya çıkarmak için tüm düşmanların üstesinden gelmeye çalışacaklardır.

RPG Mobil Oyun Severler İçin: Call of Antia

Oyuncular ayrıca dünyanın her yerinden birçok oyuncuyla oynamak için bir loncaya katılabilir. Onlara harika ödüller kazandıracak, gerçek zamanlı etkinliklere katılacak ve loncalar arası savaşlar, 1v1 savaşlar gibi çevrimiçi modda arkadaşları ve düşmanlarıyla savaşacaklardır.

Oyun İçi Grafikler

Oyunun grafikleri oyuncuların seveceği cinsten geliştirilmiş. Oyunu oynarken grafikler çok sırıtmıyor ve yerinde güzel kullanılan renk paletlerine sahip. Diyaloglar ve dövüş sahneleri sırasındaki karakterlerin, düşmanların ve animasyonların renkleri harika görünüyor.

Animasyonların, karakterlerin ve diyaloglarının sinematografisini beğendik. Yani bir oyuncu oyuna başladığı zaman hikayeye ve görevlere pür dikkat kesiliyor. Grafiksel açıdan hiçbir kusuru bulunmadığını söyleyebiliriz.

RPG Mobil Oyun Severler İçin: Call of Antia

RPG Mobil Oyun Severler İçin: Call of Antia

Oynanış

Oyunun ilk aşamasında, oyunun nasıl oynanması gerektiğini öğrettiği bir eğitim süreci ile karşılaşıyoruz. Kullanılması gereken joystick veya tuş yoktur; her şey tek bir dokunuşla oyunda yapılabiliyor. Bu oyun bir 3’lü eşleştirme ile birlikte taşların yerlerini kaydırarak aynı türden üç taşı veya daha fazla taşı eşleştirmeniz gerekmektedir.

Oyun, oyunun ana karakterlerinin hikayesine ve kötü güçlerle nasıl savaştıklarına dayanıyor. En az beş oyunluk bir setten oluşan 3 taşlı bir eşleştirme oyunu olan Call of Antia, ardından saldırmak için yeterli enerjiyi üretecek üç veya daha fazla taşı sürekli olarak eşleştirmeniz gereken bir savaş haline giriyoruz.

Herhangi bir canavara yapılan her saldırının ilgili savaşçılara enerji vermesi oldukça güzel durumlardan bir tanesi. Örneğin, beş renkli taş vardır ve herhangi bir canavara tek renkle (örn: sarı) saldırırsanız, sarı elemente ait olan karakter için enerji barında yükselme olacaktır. Ve bir noktadan sonra savaşçının limiti dolacaktır. İşte bu noktada, o belirli karaktere dokunursanız, canavara karakterin ağır hasar veren imza hareketi kullanılır.

RPG Mobil Oyun Severler İçin: Call of Antia

Renkli elementlerden birine ait olan beş renkli taş ve birden fazla savaşçı var. Renkli taşlar veya elementler Kırmızı (Ateş Elementi), Mavi (Su Elementi), Sarı (Işık Elementi), Yeşil (Doğa Elementi) ve Mor (Karanlık Element) şeklindedir. Üç veya daha fazla taşı eşleştirdiğinizde, ilgili karakterler için yukarıda bahsettiğimiz gibi enerji yüklemesi yapılmaktadır.

Her karakterin özel becerileri ve güçleri vardır; Örneğin, bir karakter yeşil taşa aittir. Bu karakterin enerjisi maksimuma ulaştığında, imza hareketini kullanmak için o karaktere dokunmanız gerekir ve ardından o karakter savaşta kullanılan her karaktere iyileştirici bir iksir sağlayacaktır. Birden fazla karakter vardır ve bir savaşta yalnızca birkaçının kullanılmasına izin verilir, böylece seçilen karaktere dokunarak ve daha zayıf olanla değiştirerek konumunu değiştirmek için daha güçlü herhangi bir katman seçebilirsiniz.

Giriş

Evet oyunu ilk açtığımız zaman ve sonrasında her zaman karşılaşacağımız arayüz “Giriş” ekranıdır. Burada bizleri “Kale, Topluluk, Yiğitlik Sunağı, Çağırma Kapısı, Dükkan, Müze, Taş Ocağı ve Maden” karşılamakta. Peki bunlar oyuncular için ne ifade ediyor?

RPG Mobil Oyun Severler İçin: Call of Antia

 • Kale: Oyuncular kalelerini geliştirerek arazilerini genişletebilir ve binaları daha da geliştirebilir. Seviye yükselttikçe olanaklarınız da doğru orantıda artacaktır.
 • Topluluk: Özel turnuvalar, savaşlar ve etkinliklere bu alandan ulaşabilir. Oyun hakkında en güncel haberleri buradan göz atabilirsiniz.
 • Çağırma Kapısı: Bu alan tamamen ücretsizdir. Çağırma Kapısı, elmas topladıkça ve belli ödüller kazandıkça kahraman kazanmanız için gerekli yerdir. Burada “destansı çağırma, günlük çağırma, element çağırması: su çağırma” ile birlikte birçok karaktere ulaşabileceksiniz.
  • Destansı Çağırma
   • Efsanevi Kahramanlar: %2.0
   • Destansı Kahramanlar: %15.0
   • Nadi Kahramanlar: %40.0
   • İstisnai Kahramanlar: %43.0
  • Günlük Çağırma
   • Destansı Kahramanlar: %6.0
   • Nadir Kahramanlar: %40.0
   • İstisnai Kahramanlar: %54.0
  • Element Çağırması (Su Çağırması)
   • Efsanevi Kahramanlar: %2.0
   • Destansı Kahramanlar: %15.0
   • Nadi Kahramanlar: %40.0
   • İstisnai Kahramanlar: %43.0

RPG Mobil Oyun Severler İçin: Call of Antia

 • Dükkan: Öncelikle dükkanın aktif olması için hikayede 3-3 etabını tamamlamamız gereklidir. Tamamladıktan sonra aktif olacaktır ve burada oyuncular oyun içi alışverişlerini yapabileceklerdir.
 • Müze: Yine aynı şekilde müzenin aktif olması için hikayede 2-3 etabını tamamlamamız gereklidir. Tamamladıktan sonra aktif olacaktır ve burada oyuncular oyun içi karakterlerin müzesine kavuşabilecekler.
 • Taş Ocağı ve Maden: Madende çıkarılan altın Antia’nın ortak para birimidir. Oyun içinde altını çokça kullandığımız yerler vardır. Taş ocağında da taş çıkartılarak oyun içinde bazı bina inşaat yapımlarında geliştirmelerinde kullanıyoruz. Taş ocağını ve madeni geliştirerek saatlik üretimlerini ve kapasitelerini arttırabiliyoruz.

Kahraman

Kahraman menüsüne geldiğimiz zaman ise burada bizleri Kırmızı (Ateş Elementi), Mavi (Su Elementi), Sarı (Işık Elementi), Yeşil (Doğa Elementi) ve Mor (Karanlık Element) içeren kahramanlar yer karşılıyor. İstediğiniz elemente ait kahramanları ise seçerek ayrı ayrı görebilmekteyiz. Level atladıkça yeni kahramanlar kazandığımız zaman aynı şekilde bu alanda görebiliyoruz. Ayrıca oyunda tüm sahip olduğumuz karakterlere buradan detaylıca göz atabiliyoruz.

Karakterleri görebildiğimiz gibi her karakterin altında seviye olarak level değerlerini de görebilmemiz gayet iyi olmuş. Sağ üst tarafta filtreleme özelliği ile birlikte seviye, yıldız ve güç filtrelerini kullanarak kahraman sıralamalarını buradan gerçekleştirebiliyoruz. İstediğin kahramanı yükseltme yapabildiğimiz gibi, takımımızı da düzenleyebiliyoruz.

RPG Mobil Oyun Severler İçin: Call of Antia

Hikaye

Evet Call of Antia’nın en çok vakit geçireceğimiz bölümlerinden biri de hiç şüphesiz “Hikaye” alanıdır. Oyunun işleyişi açısından bu alan oyuncular için önemlidir. Oyunun hikaye işleyişinin nasıl ilerlediğini buradan takip edebiliyoruz.

Savaşlara gireceğimiz birçok bölümden oluşan uzun bir oyun hikayesi mevcut. Mevcut olduğumuz bölümleri tamamlayarak bir sonraki bölümlere geçebiliyoruz. Bölümlerin sonlarında da bizleri oyun içinde kullanabileceğimiz ödüller bekliyor olacak.

RPG Mobil Oyun Severler İçin: Call of Antia

Profil ve Ayarlar

Profil kısmında ise “kimlik, güç, sunucu, hikaye ilerlemesi ve ittifak” detaylarına göz atabiliyoruz. Ayarlar üzerinden hesabınızı sosyal medya hesaplarına veya Google Play Oyunlar’a bağlayabiliyoruz. Bu ayar farklı bir telefona geçtiğimiz zaman oyuna kaldığınız yerden devam etmeniz için işimize yarayacaktır

RPG Mobil Oyun Severler İçin: Call of Antia

Dünya üzerinde +1 milyon oyuncuya sahip Call of Antia’nın indirme bağlantılarına ise hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kahramanlar

Alia

Damarlarında denizkızı kanı akan güzeller güzeli Alia, Antia’nın en kudretli büyücüsünün soyundan geliyor.

Malfort

Malfort 300 sene önce karanlık güçler Antia’yı ilk işgal ettiklerinde onlarla mücadele etti. Büyü gücüyle kendini hayatta tutarak tam 300 sene bekledi. Karanlığa karşı yeniden ön saflarda savaşmak için ölüme meydan okudu.

Aahoo

Aahoo, kuzeyli göçebe savaşçı kabilesi Isabrotların lideri Kharma’nın kızı. Dışarıdan neşeli ve hayat dolu görünse de en az annesi kadar korkusuzdur.

Morella

Karanlıklar Lordu Mac’Haab’ın kötü yürekli âşığı. Karanlık güçlerin kraliçesi.

Garabeth

Garabeth, Kraliyet Muhafızlarının istihbarat uzmanı takım lideri. Baştan çıkarıcı cazibesiyle muhteşem bir suikastçıdır

Isadora

Işık elflerinin prensesi ve beş efsanevi bilgeden biri. Eşsiz şifa becerilerine sahiptir.

Helena

Leydi Helena asil bir aileye mensup olsa da Kraliyet Muhafızlarına katılmayı seçti. Kusursuz bir kumandandır.

Pearl

Bir korsan ve keskin nişancı olan Pearl, Antia’nın en meşhur (ya da kötü şöhretli) korsan gemisi Özgürlükçülerin kaptanıdır.

Kharma

Isabrotların büyük lideri Kharma kabilenin en güçlü savaşçısıdır.

Mac’Haab

Antia’nın işgalinin arkasındaki Karanlıklar Lordu. 300 sene boyunca hapis kaldıktan sonra geri döndü ve kıtayı bir kez daha karanlığa ve kaosa sürüklemeye niyetli.

Meena

Meena karanlık elflerin kraliçesi ve Idrith Ormanının hükümdarıdır. Karanlık elfleri yeni ve şanlı bir çağa taşıyor.

Silvia

Rüyalarında geleceği gören bir Isabrot kâhini.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu