Birden Fazla Word Belgesi Birleştirme Nasıl Yapılır? - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Birden Fazla Word Belgesi Birleştirme Nasıl Yapılır?

Birden Fazla Word Belgesi Birleştirme Nasıl Yapılır?

Birden fazla Word belgesi birleştirme, tek bir Microsoft Word dosyası üzerinden ayrı ayrı oluşturulmuş olan belgelere kolaylıkla erişim sağlanması amacıyla tercih edilmektedir.

Word belgesi birleştirme işlemi nasıl yapılır? Birden fazla Microsoft Word dosyasının tek bir dosyada toplanması istenildiğinde genellikle kopyala yapıştır yöntemi kullanılmaktadır ve bu yöntem hem zaman alıcı hem de yorucudur. Kopyala yapıştır yöntemi dışında bu belgelerin birleştirilmesi için tercih edilebilecek kolay bir yöntem bulunmaktadır.

Birden fazla Microsoft Word belgesinin kolaylıkla bir araya getirilmesi için belgelerin nesne olarak eklenmesi yöntemi oldukça pratik bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yapılması için ise takip edilmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Mevcut olan ya da yeni bir Microsoft Word belgesi açılır
  • Araç çubuğundan Ekle seçeneği seçilir
  • Metin kısmında bulunan Nesne Butonu yanında bulunan Dosyadan Metin seçeneğine tıklanır
  • Birleştirilmek istenen dosyalar seçilir
  • Birleştirme işlemi tamamlanır

Birden Fazla Word Belgesi Birleştirme Nasıl Yapılır?

Birden Fazla Word Belgesi Birleştirmenin Avantajları

Erişim kolay olması ve ulaşılmak istenen belgelerin teker teker açılmak zorunda olmaması için birden fazla Word belgesi birleştirme işlemi tercih edilmektedir.

Bu birleştirme işleminin ilk avantajı; tüm belgelerin tek bir belge haline getiriliyor olmasıdır. Bununla birlikte birleştirme işlemi yalnızca Word belgesi için yapılmamakta, istenir de Power Point veya Excel gibi dosyalar da birleştirme dosyasının içerisine aktarılıp kaydedilebilmektedir. Bu işlem, tüm dosyaların tek bir soya halinde, düzenli bir şekilde görüntülenmesine etki etmektedir.

Birden Fazla Word Belgesi Birleştirme Nasıl Yapılır?

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Apple, iPhone E-Posta Uygulamasıyla Saldırı Riski Altında

Buğra Noyan

Cooler Master, MasterCase H100 Kasasını Piyasaya Sürdü

Buğra Noyan

Samsung’un E-Posta Uygulaması Play Store’da Rekor Kırdı!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.