Zula ve Galatasaray'dan İşbirliği! | TeknoDiot.com
arama

Zula ve Galatasaray’dan Büyük İş Birliği

InGame Group tarafından yaratılan, %100 yerli yapım ilk ve tek MMOFPS oyunu Zula ülkemizde genç oyuncular tarafından oldukça fazla oynanmakta. Zula, Türkiye'nin dört büyük takımından biri olan Galatasaray ile iş birliğine imza attı. 
     
Zula ve Galatasaray'dan Büyük İş Birliği
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Buğra Noyan Buğra Noyan

InGame Group tarafından yaratılan, %100 yerli yapım ilk ve tek MMOFPS oyunu Zula ülkemizde genç oyuncular tarafından oldukça fazla oynanmakta. Zula, Türkiye’nin dört büyük takımından biri olan Galatasaray ile iş birliğine imza attı.

19 Haziran günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde gerçekleşen imza törenine Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve eSpor’dan Sorumlu Yönetici Erol Özmandıracı, InGame Group Kurucu Ortaklarından Genco Alp katıldı. Zula, dünya çapında 100’den fazla ülkede 11 dilde, 15 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan, yüzde yüz Türk yapımı bir oyun.

Zula oyunu eSpor için Galatasaray’ı tercih etti. Bu işbirliğinin ilk aşamada iki yıl sürmesi planlanıyor. Galatasaray, Zula iş birliği kapsamında, Galatasaray Espor Zula’nın en yetenekli esporcularından oluşan iddialı bir takım kuracak ve bu takım Zula Süper Lig’de yer alacak. Türkiye ve dünya oyun pazarında Zula Oyun içerisinde Galatasaray ürünleri satılırken, Galatasaray ve Zula ortak geliştirme projeleri de hayata geçirecek.

Bazı açıklamalarda da bulunuldu. InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp “Dış pazarda Türkiye’nin önde gelen markaları ile ortak hareket etmek büyük önem taşıyor.” Genco Alp, “Türkiye’nin dünya çapında en büyük markası olan Galatasaray ile eğlence dünyasında Türkiye ve yer aldığımız bölgenin en büyük markası olmayı hedefleyen InGame Group şirketlerinden Lokum Games’in Zula Oyunu işbirliği, esporun gelişmesine büyük katkı sağlarken aynı zamanda bu alanlarda yeni ufuklar açılmasının da öncülüğünü yapacak” dedi.

Türkiye’de eSpor’un gelişmesi adına yaklaşık 8 milyon TL yatırım yapacaklarını sözlerine ekleyen Alp, Espor Merkezi projesi ile dünya çapında Türk sporcular yetiştirmek için çalıştıklarını belirtti. Erol Özmandıracı, bugün 400 milyondan fazla kişiye ulaşan esporun popüleritesinin tüm dünyada hızla artacağını da belirtti.

Sosyal Medya’da TeknoDiot
TD ÖNERİYOR
Teknolojik Köpek: SpotMini
Teknolojik Köpek: SpotMini