TeknoDiot
     
     
     

Yüz Tanıma Sistemleri

Yüz Tanıma Sistemleri

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber farklı güvenlik ve kontrol sistemleri ön plana çıkmaya başlamıştır. İlk olarak kartlı sistem bunlar arasında yerini almış, daha sonra parmak izi okuyucular firmalar tarafından yüz tanıma üretilmiştir. Bu sistemler arasında son olarak yüz tanıma sistemleri katılmıştır.

Parmak izi okuyucuların sürekli kullanım durumunda deforme olması ve değişime ihtiyaç duyması nedeniyle bu sisteme geçiş artış göstermiştir. Özellikle iş yerleri açısından daha gerekli olan bir sistemdir.

Sistemde kullanılan kameralar oldukça yüksek çözünürlüğe sahiptir. Kişi karşısına geçtiği zaman bir süre beklemesi yeterli olacaktır. Sisteme daha önce kayıt edildiği için program tarafından tanınır ve geçiş izni verilir. Bazı yüz tanıma sistemi cihazların üzerinde kart okuma ya da parmak izi okuyucular da yer almaktadır. Dilerseniz bu modeller arasından da tercih yaparak ortama uygun olanı kullanabilirsiniz.

Yüz tanıma sistemi parmak izi okuyucularda olduğu gibi kişi karıştırma riski bulunmayan bir sistemdir. Personel takibinde, okullarda, güvenli geçiş sistemlerinde, üye takip sistemlerinde, spor salonlarında ve geçiş kontrol sistemlerinde kullanılabilir. Bunların hepsine entegre edilmesi oldukça kolaydır ve kullanım sırasında herhangi bir zorluk oluşturmaz. Aynı zamanda yüz tanıma sistemleri geçiş kontrol tetiği vererek bariyer, turnike ve kapı elektroniklerinde de kullanımı mümkün olmaktadır.

Cihazın sahip olduğu en büyük avantajlardan birisi deforme olsa bile fonksiyonlarını yitirmemesidir. Böylece kullanılmış olduğu alandaki güvenliği en üst noktaya çıkartmış olur. Çeşitli sorunların ortaya çıkması söz konusu olmaz.

Yüz tanıma cihazları fazla maliyetli ürünler değildir. Kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. Kullanım ömrü uzun olduğu için sürekli olarak değişime ihtiyacı olmaz. Üstelik bakım işlemi de oldukça kolay şekilde tamamlanabilir. Bu tip avantajları ve rahat kullanılabilir olması nedeniyle perkotek çok sayıda alanda yerini almış olan bir sistemdir.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Bosch Özel Servis Merkezi

TeknoDiot Bey

Elektrik Tesisatının Yenilenmesi

Buğra Noyan

Elazığ’da Satılık Daire Arayanlara Tüyolar

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.