Yurt Dışından Alışveriş Limiti Düşürüldü

Yurt Dışından Alışverişlerde Gümrük Vergisi Limiti Yeniden Düşürüldü!

Abone Ol 

Yurt dışından alışverişlerde bildiğimiz üzere gümrük vergisi ödüyoruz. Bu gümrük vergisi yeniden limiti düşürüldü. İşte detaylar.

takipçi satın al
takipçi satın al

Resmi Gazete‘de yayınlanan Bakanlar Kurulu kararına göre 15 gün sonra yürürlüğe girecek olan bu kararda daha öncesinde 75 Euro (€) olan vergi limiti, 2016 yılı sonlarında 30 Euro (€)’ya düşürülmüştü. Bu fiyatın da yüksek olduğuna inanan yetkililer, gümrük limitini 22 Euro (€)’ya düşürme kararı aldılar. Ülkemizde oldukça fazla yurt dışından alışveriş yapan kişi sayısı ve bu durum tüketiciler için doğru bir karar gerçekten.

[ilgiliicerik icerik_id=”1565″]

Yurt Dışından Alışverişlerde Gümrük Vergisi Limiti Yeniden Düşürüldü!

Yani bu demek oluyor ki arkadaşlar 110 TL üstü alışverişlerimizde gümrük vergisi ödeyeceğiz. Birçok insan için sıkıntı yaratacak bu karar nedeni ise Euro (€) saten yükselmekte ve böylece 110 TL (₺)’ ye inmesi insanların sinirlendirecek cinsten garip bir olay.

[ilgiliicerik icerik_id=”1340″]
Göz atın:   İnternette Yüklenme Süresini Hızlandırmanın Güvenli Yöntemleri

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu