TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » YouTube’dan Yeni Bir Kısıtlama Geliyor

YouTube’dan Yeni Bir Kısıtlama Geliyor

YouTube'dan Yeni Bir Kısıtlama Geliyor

Popüler video izleme platformu olan YouTube’a yeni bir kısıtlama yolda. YouTube silah videolarına kısıtlama getiriyor.

YouTube‘da yeni bir kısıtlama devreye girecek. Hatırlarsanız 1 Ekim gecesi ABD’nin Las Vegas şehrinde yaşanan saldırıda 58 kişi hayatını kaybetmiş 500’den fazla insan ise yaralanmıştı.  Tüfeğin dipçik kısmına takılan bump stock, yarı otomatik tüfeklerin neredeyse tam otomatik tüfeklerle aynı hızda atış yapabilmesine olanak  sağlamakta.

YouTube'dan Yeni Bir Kısıtlama Geliyor

YouTube‘da bu olayın ardından kırmızı alarma geçti. YouTube üzerinde bump stock, eğitim videolarına kısıtlama geliyor. YouTube sözcüsü tarafından yapılan açıklama ise şöyle; mevcut silahların nasıl daha hızlı ateşlenebileceğini” öğreten videoları yasaklamak için içerik denetleme politikasını genişletti. Şirketin uzun süredir ”zararlı ve tehlikeli” içeriklere karşı olduğunu belirten sözcü; ateşli silahları satmaya veya kullanımını teşvik etmeye yönelik olan videoların yanı sıra dönüştürme cihazları ve bump stock kullanımına ilişkin videoların da platformdan kaldırılacağını” açıklamalarında bulundu.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Sosyal Medya Çalkalanıyor: Pentagon, 2015 Yılına Ait UFO Görüntülerini Yayınladı! (Video)

Buğra Noyan

‘TR’ Uzantılı 400 bin Alan Adı Transfer Edilecek!

Hüseyin Ceylan

En Büyük Çift Motorlu Uçak ilk Testi Tamamladı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.