«
YouTube'dan Yeni Bir Kısıtlama Geliyor İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Popüler video izleme platformu olan YouTube’a yeni bir kısıtlama yolda. YouTube silah videolarına kısıtlama getiriyor.

YouTube‘da yeni bir kısıtlama devreye girecek. Hatırlarsanız 1 Ekim gecesi ABD’nin Las Vegas şehrinde yaşanan saldırıda 58 kişi hayatını kaybetmiş 500’den fazla insan ise yaralanmıştı.  Tüfeğin dipçik kısmına takılan bump stock, yarı otomatik tüfeklerin neredeyse tam otomatik tüfeklerle aynı hızda atış yapabilmesine olanak  sağlamakta.

YouTube'dan Yeni Bir Kısıtlama Geliyor İnternet Haberleri Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

YouTube‘da bu olayın ardından kırmızı alarma geçti. YouTube üzerinde bump stock, eğitim videolarına kısıtlama geliyor. YouTube sözcüsü tarafından yapılan açıklama ise şöyle; mevcut silahların nasıl daha hızlı ateşlenebileceğini” öğreten videoları yasaklamak için içerik denetleme politikasını genişletti. Şirketin uzun süredir ”zararlı ve tehlikeli” içeriklere karşı olduğunu belirten sözcü; ateşli silahları satmaya veya kullanımını teşvik etmeye yönelik olan videoların yanı sıra dönüştürme cihazları ve bump stock kullanımına ilişkin videoların da platformdan kaldırılacağını” açıklamalarında bulundu.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *